Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 08-05-14, 19:19
Το avatar του χρήστη madfdg
madfdg Ο χρήστης madfdg δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Μηνύματα: 1.432
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billos95 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βόμβα που μπορεί να στα χαλάσει όλα...

Να σου δώσω παράδειγμα.Του φίλου μου του έπιασε κυανο το ATS με αποτέλεσμα να μην φωτίζεται η άλγη και να τα παίξει...

Μην ξεχνάμε ότι η άλγη στο ATS είναι ζωντανός οργανισμός με ότι συνεπάγεται αυτό...αν σταματήσει να λειτουργεί αποβάλει όλα αυτά τα "κακά" που μαζεύει πίσω στο ενυδρείο.Πιστεύεις ότι σε ένα σύστημα που δουλεύει καιρό με μηδενικές τιμές σε νιτρικά κτλ αν μέσα σε λίγη ώρα γεμίσει απο αυτά δεν θα τουμπάρει?
Αν και δεν έχω ακούσει ή διαβάσει κάτι παρόμοιο και δεν θέλω να σε αμφισβητήσω φίλε μου η αναφορά σου με ξενίζει λίγο. Κυάνο μέσα σε πόσο καιρό έπιασε το ats? Ο φίλος σου δεν το καθάριζε κάθε εβδομάδα όπως οι περισσότεροι? Νιτρικά μέσα σε λίγη ώρα δεν μπορεί να γεμίσει ένα ενυδρείο, σε κάμποσες μέρες μπορεί και δεν θα τουμπάρει αλλά θα αρχίσει να προειδοποιεί!Πχ reef ενυδρείο θα αρχίσει να έχει rtn ή stn, τα ψάρια θα αρχίσουν να δυσανασχετούν σε υψηλό αριθμό νιτρικών κτλ. Ενυδρείο που τρέχει στον αυτόματο εβδομάδες μου κάνει η αναφορά σου. ΙΜΟ κάποιος που δεν θέλει να ασχολείται ενεργά με το χόμπυ του ή έχει κουραστεί δεν φτιάχνει απαιτητικά συστήματα φίλτρανσης ή παρατάει το χόμπυ για λίγο καιρό , όπως εγώ, και ξανασυνεχίζει όταν βρει όρεξη!
__________________
Κώστας
"I dreamed a thousand new paths . . . I woke and walked my old one."
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01455 seconds with 11 queries