Θέμα: Barb
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 26-01-08, 21:42
Το avatar του χρήστη flying_guardian
flying_guardian Ο χρήστης flying_guardian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-01-2008
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 337
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikele Εμφάνιση μηνυμάτων
οσο αφορα το φυλο νομιζω ειναι δυσκολο στα τιγρακια ....

η προταση μου ισχυει αν δε βαλεις αλλα ψαρια μεσα....10-12
tiger barb και cherry μπορεις να τα συνδυασεις και ας φτασεις στα 15...αλλα μονα τους
Η αναλογία αρσενικά/θηλυκά, απ' όσο το έχω ψάξει, είναι 3-4 θηλυκά για κάθε ένα αρσενικό! Τώρα αν θα στο καταφέρει αυτό ο πετσοπάς, είναι αλουνού παπά ευαγγέλιο!!!!
Πάντως να ξέρεις πως είναι "ανατολίτικα" ψάρια! Θέλουν το χαρέμι τους! Και φυσικά μπορείς να μπλέξεις Tiger barb με Green και Gold ή Rosy! Με την προυπόθεση πάντα οτι έχεις την δυνατότητα να τους παράσχεις τον "ιδιοτικό" τους χώρο! Η κάθε "οικογένεια" δηλαδή να έχει την φωλιά της!

Γι' αυτό αυτό που θα σου πρώτηνα εγώ, είναι να κάνεις σταδιακά την ιχθυοφόρτηση! βάλε πρώτα την μία οικογένεια, και αφού δείς που θα ανοίξουν το σπιτικό τους, βάλε την δεύτερη, οπότε και θα κρίνεις αν υπάρχουν κρυψώνες για τρίτη οικογένεια, οπότε να φτάσεις τα 15! Και όπως αναφέρανε οι προλαλλήσαντες αυτά και μόνο αυτά! Αν και κατά την ταπεινή μου γνλωμη ίσως να σε έπαιρνε να βάλεις και μερικά Danio rerio που είναι "αφρόψαρα" και δεν θα επιρεάζουν τις περιοχές των Barb!
__________________
Κωνσταντίνος
Κανείς δεν έπαθε τίποτα από το διάβασμα
Γιράσκω αεί διδασκόμενος
Εις υγείαν του FORUM
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01550 seconds with 11 queries