Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 12-03-17, 00:17
Αντρίκος Ο χρήστης Αντρίκος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-01-2014
Περιοχή: Ηλιούπολη,Αθήνα
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή

Καλησπέρα μετα απο πολυ καιρό κάνω το πρώτο update . Αγοράστηκε ρίζα mopani που βράστηκε για απολύμανση αλλά και για να φύγει το πολύ ρετσίνι αν το λεω καλά. (Εχω κρατήσει το νερό που έβρασα το ξυλο το οποίο έχει χρώμα σαν μέλι μπορώ να το χρησιμοποιήσω μελλοντικά αν θελω για να σκουρήνω νερό σε φαση blackwater ?) Αγοράστηκε και τοποθετήθικε Riccia Fluitans moss πάνω στο ξύλο αλλά δε μου πολυαρέσει ο τρόπος που την εχω δέσει οπότε την βλέπω λιαν συντόμως να αλλάζει θέση. Μια ριζούλα java fern που είχε επιβιώσει απο το προηγούμενο σετ απ του ενυδρείου αναπτύσεται και ξεκινάει την ανικοδόμησή της . Στο μεταξύ απο το που θενά βρέθηκα να έχω σαλιγκάρια λαθρεπιβάτες να κόβουν βόλτες μέσα στο ενυδρείο οπότε αφού βεβαιώθηκα οτι εχω στρωμένο ενυδρείο πλέον αγόρασα ένα σαλιγκάρι δολοφόνο να κάνει την δουλειά του.Βέβαια τεμπέλικο σαλιγκάρια αλλα δε βαριέσαι.... Παραθέτω εικόνες και περιμένω απόψεις και ιδέες

Sent from my SM-J100H using Tapatalk
-------------------------

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αντρίκος : 12-03-17 στις 00:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01527 seconds with 11 queries