Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 02-04-17, 23:17
Το avatar του χρήστη AGGELOSAR
AGGELOSAR Ο χρήστης AGGELOSAR δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-03-2016
Περιοχή: Κηφισια
Μηνύματα: 166
Προεπιλογή

Να σας πω την αμαρτία μου, εγώ ακόμη και με τη μεταφορά του άδειου καινούργιου και συσκευασμένου ενυδρείου μου, είχα τραυματική εμπειρία! ¨¨Οταν το ξεφόρτωναν από το φορτηγό δύο μόλις άτομα, τους έπεσε κάτω από το φορτηγό! Το τρελό είναι, ότι παρότι ήταν καμιά εκατοστή κιλά και τους έπεσε από τη καρότσα του φορτηγού, δηλαδή από υψος καμιά ογδονταριά εκατοστά, και έσκασε, με τη μία κάτω γωνία του στην άσφαλτο, δεν έσπασε!
Εγώ όμως, αρνήθηκα να το παραλάβω, γιατί φοβόμουν μήπως γεμίζοντάς το μετά με σχεδόν μισό τόνο νερό αυτό, ίσως και να άνοιγε κάπου και θα μου πλημύριζε το σπίτι. Αλλωστε το είχα πληρώσει καινούγιο και δεν ήταν δική μου ευθύνη που τους έπεσε! Προς τιμήν τους, o υπεύθυνος του pet shop, δέχτηκε χωρίς τη παραμικρή αντίρηση να μου το αλλάξει, υπό τη προυπόθεση να κρατήσω στο σπίτι το παλιό καθώς φοβούνταν οι υπάλληλοι να ξαναφορτώσουν μόνοι τους ξανά στο φορτηγό και σε δύο εβδομάδες, θα μου έφερναν καινούργιο. Πράγματι αυτό ακριβώς έκαναν, αυτή τη φορά όμως, με τέσσερα άτομα, αλλά όπως και να το κάνουμε, το έχω πάρει κάπως από φόβο!
Ενυδρείο 450 λτ, δεν είναι εύκολο να μετακινηθεί ούτε άδειο , πόσο μάλλον με καμιά ογδονταριά κιλά άμμο και άλλο τόσο βάρος πέτρες και χαλίλι!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01532 seconds with 11 queries