Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 12-05-12, 14:52
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σπυρο το εχω και δουλευει εδω και καμια ωρα στα 7,5volt.Οχι πολυ θορυβωδες(αν και η γυναικα μου μολις μπηκε σπιτι,ρωτησε,τι δουλευει;;.Το καλο ειναι πως ακομα και στα 7,5volt,το θερμομετρο αυτη την στιγμη φλερταρει με τους 25 βαθμους.Σιγουρα παντως μεχρι τον Αυγουστο που θα φυγω,θα δοκιμαστει.

Το ευρος 10,2-13,8 αναφερεται στην αντιστοιχη νεα σειρα fan.Για την δικη μου,επειδη ειναι παλια,δεν βρηκα κατι.
Κοιτα, χωρις φασαρια απο τα ανεμιστηρακια δεν γινεται ψυξη.
Αυτα πανε πακετο.
Οσα δεν κανουν φασαρια ειναι γιατι ... δεν ψυχουν
Οι διαφορες στην αποδοση στην ψυξη, των silent mode ανεμιστηρων ειναι τεραστιες.
Δλδ οσο και σουπερ συστηματα αποθοροβοποιησης να εχει ενα ανεμιστηρι, δεν θα κανει την ψυξη που θελεις. Θα πρεπει να βαλεις καμια 20αρια απο δαυτα για να δεις προκοπη,
Αν προσθεσεις των θορυβο των 20 silent mode ανεμιστηρων που θελεις για την ψυξη που κανουν 2-3 με θορυβο ... θα εχεις το ιδιο θορυβο
(ενας απο τους πολλους λογους που δεν βαζω σε κρεββατοκαμαρα ενυδρειο ).

Οταν διαβαζω τις συζητησεις που γινονται για το ποσο θορυβο κανουν τα φιλτρα, οι κυκλοφορητες και οι αεραντλιες, γελαω με τη σκεψη οτι θα ερθει η ωρα να κοιταξουμε και τον θορυβο της ψυξης.
Εκει παμε μονο σε chiller που και παλι εχει τα προβληματα του (πρεπει να ειναι στο μπαλκονι το μηχανημα αφου κανει κι αυτο το θορυβο του αλλα βγαζει και ζεστη, και κοστος).

ΥΓ Ενα tip για πιο ησυχη λειτουργια, ειναι να μην εχουμε (αν δεν ειναι απαραιτητο) ανεμιστηρι να βγαζει αερα. Αυτο κανει πιο πολυ φασαρια.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01541 seconds with 11 queries