Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #54  
Παλιά 27-05-18, 22:41
Το avatar του χρήστη globalzero
globalzero Ο χρήστης globalzero δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-06-2015
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pagokoftis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ήμουν εντελώς σίγουρος, γιατί δεν γίνεται αλλιώς... Δυστυχώς ΡΥΘΜΙΣΗ με στραγγάλισμα στο 99% ΔΕΝ γίνεται... Όταν κάνεις ΛΑΘΟΣ στο μέγεθος των σωλήνων, το παίρνεις πάνω σου και τους αλλάζεις...
Η παραμικρή παραμικρή μεταβολή, θα σπάει το σιφώνι, ή θα κατεβάζει περισσότερο νερό από τον σωλήνα τον μεσαίο... Αν στραγγαλίστηκε τόσο πολύ, θα βγάζει αρκετό νερό η μεσαία, που δεν θα έπρεπε, με συνέπεια θόρυβο, αλλά έτσι όπως έχει η κατάσταση δεν γίνεται αλλιώς...
Αν είσαι οκ με τον θόρυβο Νικολέτα, όλα οκ και μη σε ζαλίζουμε παραπάνω...
Sump από κάτω θα γινόταν άνετα... αλλά πιστεύω αν μπορούσε και δεύτερο ενυδρείο να σου φτιάξει δίπλα θα το έκανε... είναι δουλειά και πληρώνεται...
Επιμένω ότι ένα συγνώμη θα ήταν αρκετό... Ελπίζω να στο είπε προσωπικά...
Ελπίζω να βρεις άκρη με την αντλία... έχω την 8000 6000 και 4000 και δεν μου έχει συμβει το παραμικρό χρόνια τώρα...

Νομίζω είναι αυτονόητο , τόσο κλειστή βάνα αναιρεί από μόνη της τον όλο σχεδιασμό.

Καλά για τις σωληνώσεις χρώματος γκρι πιασμένες με λαμαρίνες στον τοίχο δε θα σχολιάσω. Όταν τραβούσα σωληνώσεις για τουαλέτα στο υπόγειο μας καλύτερο το είχα κάνει.

Αν έφτιαχνα για πρώτη φορά sump έτσι θα το έκανα τεράστιοι σωλήνες και τεράστιο μέγεθος ώστε να έχω μεγάλο περιθώριο λίτρων όταν γίνει η στραβή.

Από τα λίγα που έχω διαβάσει νομίζω ότι η μεσαία κατεβάζει το λίγο νερό που περισσεύει από την πρώτη.
 
Page generated in 0,01484 seconds with 11 queries