Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 27-05-18, 00:57
Το avatar του χρήστη pagokoftis
pagokoftis Ο χρήστης pagokoftis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 896
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dream Waters Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ενυδρειο και το σαμπ της Νικολετας ρυθμιστηκαν και πλεον δεν ακουγεται τιποτα απολυτως στα 8000λιτα/ωρα επιστροφη νερου....ο θορυβος μειωθηκε κατα 99% κανοντας την μια σωληνα να δουλευει φουλ σιφωνι..Ευχαριστω και περιμενω απο την αγαπητη Νικολετα να ανεβασει ενα βιντεο...


Υ.Γ.Οι ειδικοι και ειδημονες του πληκτρολογιου ,που υπαρχουν σε ολα τα φορουμ ,μπορουν να σωπασουν τωρα...
Να μιλήσω για μένα προσωπικά...
Ανέφερα από την αρχή ότι έχω ακούσει καλά λόγια για την δουλειά σας..
Το φάουλ που έγραψα, φυσικά δεν το παίρνω πίσω, μόνο και μόνο λόγω της συμπεριφοράς σας προς τον πελάτη σας... φαίνεται και από τον τρόπο που απαντήσατε παραπάνω εξάλλου... Ένα συγνώμη, σαν επαγγελματίας που είστε, για την ταλαιπωρία, θα αρκούσε πιστεύω...
Προσωπικά τέτοιο sump και σωληνώσεις δεν έχω δει ποτέ τόσα χρόνια που ασχολούμαι με τα ενυδρεία... Είναι σαλόνι και όχι εργοστάσιο εκτροφής ψαριών...
Το να μην φτιάχνετε από την αρχή σωστή υπερχείλιση σε ενυδρείο ενός τόνου, αλλά και να επιμένετε οτι ο θόρυβος είναι φυσιολογικός, είναι τραγικά απαράδεκτο!!!
Το να στραγγαλίζετε στο θεό την ροή του νερού σε Φ50 σωλήνα για να σιφωνάρει με το ζόρι, όπως πιστεύω ότι έχετε πράξει, επίσης δεν είναι σωστό για διάφορους λόγους, αλλά μακάρι να πάνε όλα οκ και να κάνω λάθος!! θα ήθελα πολύ να μάθω για ποιόν λόγο δεν έγινε από την αρχή αυτό!!! Γιατί με τρύπες και στους 3 σωλήνες στην υπερχείλιση, ΔΕΝ υπήρχε αυτή η προοπτική!!!
Γενικά για ποιο λόγο έπρεπε να γίνει όλο αυτό, για να κάνετε την δουλειά σας σωστά, πατώντας πάνω σε έναν ευγενικό και χαμηλών τόνων άνθρωπο, δεν το καταλαβαίνω...
Θα ήθελα επίσης να δω, πώς θα μπουν σφουγγάρια και υλικά μέσα στο sump αυτό, έτσι όπως της το φτιάξατε και την αφήσατε να το διαχειριστεί μόνη της...
Η κατασκευή εκτός του κυρίως ενυδρείου, που είναι όντως πανέμορφο, είναι λάθος από 1002 απόψεις, αλλά θα αρκούσε να διορθώσετε, ότι διορθώσατε, εγκαίρως, χωρίς να τραβήξει η γυναίκα ότι τράβηξε...
Θα αναφέρω μόνο οτι οι δύο επιστροφές στο ενυδρείο, μπορούν να γίνουν κάθετα, με ένα ποτήρι από κάτω, για να μην ανακατεύεται ο βυθός, ώστε όταν κλείνουν οι αντλίες, να μην κατεβαίνει ούτε λίτρο νερό στο sump!!!
Επίσης και σχέδια για sump κάτω από το έπιπλο έχω, και ας είχε και 30 εκ. ύψος μόνο...
Τέλος, είμαι σίγουρος, οτι αν σωπαίναμε όλοι εμείς οι ειδικοι και ειδημονες του πληκτρολογιου, η γυναίκα ακόμα θα τραβούσε τα μαλλιά της και για πολύ καιρό ακόμα...
Μακάρι Νικολέτα μου να πάνε όλα καλά και να χαρείς το ενυδρείο σου... Περιμένουμε βίντεο και με τα ψαράκια σου...
Ευχαριστώ...
 
Page generated in 0,01689 seconds with 11 queries