Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 09-10-11, 11:46
kostasbat Ο χρήστης kostasbat δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-09-2011
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή Μεθυσμένα τιγράκια!!!

Καλημέρα σε όλους σας! Πριν 7 μέρες έβαλα επιτέλους ψαράκια στο 50λιτρο ενυδρειο μου που έστρωνα για 25 μερες..Αμμωνια 0 Νο2 0 Ν03 10
Εχω βαλει μεσα λοιπον 3 Labadichromis 1 Μονοδακτυλο 2Firemouth και προχτες αγορασα κ 3 τιγράκια (tiger barb) .
Επισης τοποθέτησα κ 2 φυτα αληθινά το ενα Echinodorus bleheri κ το αλλο δυστυχως (που μάλλον μου έκανε προβλημα) δε το θυμαμαι αλλα έμοιαζε πολυ στο 1ο..
Ολα καλα λοιπον μεχρι που παρατηρησα τα φυλα του 2ου φυτου να έχουν τριπούλες απο δαγκωματιές...Αυτο απο την 2 μερα που μπηκαν τα τιγρακια..μεχρι τοτε το φυτο ηταν κανονικο..Το ιδιο βράδυ βλεπω το ένα τιγρακι να κολυμπά με το κεφαλι προς τα κατω.κοιταω μηπως ειναι δαγκωμενο αλλα τιποτα.....κανω τα τεστ κ ολα οπως πριν Αμμωνια 0 Νο2 0 Ν03 10...μετα απο μια ωρα κ το αλλο τιγρακι εκανε σαν να ηταν μεθυσμενο...ζιγκ ζαγκ να κουτουλαει σα να μη βλέπει..δεν ήξερα τι να κάνω..ωσπου σκεφτηκα οτι ισως φαγανε το φυτο κ παθανε κατι(είχαν φαει σχεδον 1 φυλο το καθενα σε μια μερα)..οποτε το βγάζω..σημερα το πρωι τα τιγρακια ειναι μιά χαρα..Πιστεύετε οτι φταιει το φυτο που φαγανε?ή είναι κατι άλλο που μου εχει διαφυγει σε σχεση με το νερο?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01423 seconds with 11 queries