Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 26-09-11, 07:16
penny Ο χρήστης penny δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-07-2011
Περιοχή: Σκύδρα
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Kατ αρχήν καλησπέρα σας και καλως σας βρήκα.Κατα την γνωμη μου το καλητερο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις τα guppy σου να περιμένεις κανενα 2μηνο και μετα βλέπεις.Εχω ενα ενυδρείο 350 λίτρων που εχει μεσα 9 θυληκιές και 3 αρσενικούς guppy,μια ομάδα 10 ατόμων neon tetra,μια ομάδα zebra των 8 ατόμων και 6 black molly.Βαση των λιγοστών μου γνώσεων πιστέυω πως ολα ζουν μια χαρα γιατι ούτε μαχες εχω αλλα ούτε και μηδαμικές απόλιες ψαριών.Εκτος αυτού εχω σηνέχεια γεννές απο τα guppy.Σε ενα μικρο ενυδρείο 60 λίτρων εχω 55-60 μικρά και σε ενα αλλο 30 λίτρων εχω 35-40 νεογγέτητα και περιμένω ακομη 5 θυληκιές να γεννήσουν στις επόμενες μέρες!!!Άρα παμε στο σημείο του υπερπληθυσμού και σκέφτομαι να απομακρήνω ολα τα αλλα ψάρια και να αφησω μονο τα guppy καθως δεν γνωρίζω αν θα ειναι υγηει με τοσα πολλα ψαρια ενώς είδους μαζι τους.Γι αυτό σου λεω να το σκεφτείς πολλυ και να περιμένεις λιγο καιρο και μετα να προσθέσεις κατι αλλο μεσα.Καλή τύχη
στο 120λιτρο εχουμε κ εμεις ακριβως τα ιδια ψαρακια με μικροτερο πληθυσμο βεβαια.guppies,black molly,neon tetra κ zebra απο τα οποια τελευταια εχουμε δεκαδες μικρα. οσο για το μικρο μου κατεληξα τελικα σε ζευγαρακι ραμιρεζι.γιατι ειχα αρκετες απωλειες guppies.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01385 seconds with 11 queries