Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 06-06-07, 20:55
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

Παράθεση:
Τι έχεις να πείς για την αναπαραγωγή των ψαριών σε εκτροφεία με άμεσο σκοπό το οικονομικό κέρδος?Μάλλον το επικροτείς. Το ενυδρείο είναι θέμα λίγων ημερών να στρωθεί πλήρως, μιας και το μπόλιασα σήμερα από μεγάλο φίλτρο από ενυδρείο απο εκει που το πήρα.
τι σχεση εχει η αναπαραγωγη των ψαριων σε εκτροφεια δεν το καταλαβαινω καν γιατι να το επικροτω?
καταλαβαινω την ανυπομονισια που καθενας εχει για καθε νεο ψαρι αλλα καλο θα ειναι να ακους καποιους εμπειροτερους που σπαταλανε το χρονο τους για να σε βοηθησουν και το θεμα ημερων δε μου λεει τιποτα ατρωτο ειναι ακομα...η νομιζεις οτι αφου ολοκληρωθει ο κυκλος του αζωτου ενα ενυδρειο ειναι τελειο?χρειαζεται αρκετος καιρος για να ερθει ισοροπια...
Παράθεση:
Μπορούσα αλλά όπως πίστευα και όπως παρατηρώ το ψάρι πάει μια χαρά και Δεν το βλέπω να ταλαιπωρήται.δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα φαινομενικά
τι ενοεις φαινομενικα?αμα δεν ηταν καλα θα στο λεγε δηλαδη?η θα κλαιγε?στο ματι σου μια χαρα μπορει να φαινεται..
Παράθεση:
Δεν το βλέπω να ταλαιπωρήται.Αλήθεια τα δικά σου ψάρια είσαι 100% σιγουρος ότι δεν ταλαιπωριούνται? Όσο για την ζωή αυτό το ξέρει μόνο ο Θεός.Και αν δεν κάνω λάθος μέσα σε ενα ενυδρείο, όπως άλλωστε και στην φύση υπάρχουν αστάθμητοι παράγοντες που μπορούν να αποβούν μοιραίοι για το οικοσύστημα γενικώς. Και κάτι άλλο...εσύ πιστεύεις πως τα ψαρια σου θα ζήσουν όσο θα ζούσαν κανονικά? Γιατί αν το πιστεύεις αυτό ή αφελλής πρέπει να είσαι η να μην έχεις καταλάβει καλά τα όσα έχεις διαβάσει.
το οτι δεν το βλεπεις να ταλαιπωρειται δεν το ξανασχολιαζω
τα δικα μου ψαρια τουλαχιστον απο τον παραγοντα αμμωνια δεν ταλαιπωρουνται αλλα δεν θα παιξουμε την κολοκυθια
να ξερεις οτι στο οικοσυστημα που ζουν τα ψαρια σου ο θεος εισαι εσυ κατα ενα μεγαλο ποσοστο, αμα δεν κανεις αλλαγη νερου αμα δεν τους παρεχεις σωστη ποιοτητα δεν μπορει δυστηχως να τα σωσει ο θεος...
οταν μιλησα για χρονο ζωης μιλησα για χρονο ζωης σε αιχμαλωσια τωρα τον αν ειμαι αφελης η οχι μαλλον αφελης ειμαι για να σπαταλαω το χρονο μου
και στο κατω κατω αφου εσυ οτι διαβαζεις το κατανοεις γιατι ζητας τη γνωμη μας?
Παράθεση:
Πάντως για του λόγου το αληθές έχω δει χρυσόψαρα που το κάνουν.
ευτηχως που δεν εβαλες και χρυσοψαρα μεσα
Παράθεση:
Λάθος το έθεσες έπρεπε να πεις...ιΜλας για ηθικη και αιχμαλωσια ενω περνεις ψαρι σε ενυδρειο?
άν θέλουμε να είμαστε σωστοί γιατί στην ηθική δεν πιστεύω πως υπάρχει μέτρο αλλά ούτε διακρίσεις
μπορει να το περνω στο ενυδρειο μου αλλα παρεχω τις συνθηκες που θα εβρισκε στη φυση πιστεψε με οσο το δυνατον καλυτερα και αυτο το καταφερα μετα απο πολυ πολυ διαβασμα δεν μου ρθε επιφοιτηση απ το θεο..
τωρα αυτα περι ηθικης που εβαλες στο θεμα τι να πω δεν περιγραφω αλλο
και κατι αλλο τα γκαπακια που εχει μεσα και ειχες πριν μπολιασεις δεν εχουν ψυχη?για να μην μιλαμε για το γατοψαρο μονο
και το λινκ πιστεψε με το χω διαβασει μια χαρα διαβασε εσυ μαλλον το λινκ που σου δωσα για να καταλαβεις οτι περα απο την ειδικη τροφη που πειρες τ ψαρια αυτα πρεπει να ταιζονται με τροφες οπως αγκουρακι και διαφορα λαχανικα τις περισσοτερες φορες της εβδομαδας...

για να τελειωσει εδω το θεμα δεν συνεχιζομαι να αντιπαρατιθεμαι μαζι σου περασαμε τα ορια και το φορουμ δεν διατιθεται για προσωπικες διαμαχες αυτα μπορουν να μεταφερθουν μεσω πμ
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,07769 seconds with 11 queries