Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 08-10-08, 00:07
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχουν πολλες κιχλιδες Κεντρικης Αμερικης αν δεν σε ενδιαφερουν οι Αφρικανικες.
Τα περισσοτερα κοινα ψαρια Ασιας (danios, barbs) δεν θαχουν προβλημα επισης.
Μια μεγαλη ομαδα jordanella floridae θα εδειχνε ωραια κι εχουν κι ωραια συμπεριφορα.
Εχεις παρα πολλες επιλογες.
μονο τα τεξας ηξερα απο κεντρικης αμερικης....καποιο αλλο ειδος θα μπορουσες να αναφερεις??
τα jordanella ειδα στο γουγλη οτι ειναι κιλις...αλλα και "Not a seasonal killifih" ...αρα ζουν αρκετα?? δεν βρηκα διαρκεια ζωης....πανεμορφα..ενδιαφερουσα ιδεα θα το ψαξω παραπανω...(μπορουν να βρεθουν αυτα τα ψαρια ελλαδα??)
οσο για ασιατικους βαρβους...μου αρεσουν πολυ τα τιγρακια (και ειναι και απωθημενο μερικες δεκαδες...)..αλλα δε θα προτιμουσαν μαλακο νερο για καλυτερα χρωματα και ποιοτητα ζωης??
ευχαριστω πολυ για τις ιδεες..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harilaos Εμφάνιση μηνυμάτων
Υφάλμυρο με μονοδάκτυλους / σκατοφάγους.
Και επειδή ξέρω οτι σου αρέσουν τα φυτά...
Red Mangrove.. (αυτό δεν στο είπα στο chat )

Εδώ λέει και άλλα, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την εγκυρότητά του:
http://www.wetwebmedia.com/BrackishS...bracplants.htm
υπεροχη ιδεα πραγματικα!!! τους μονοδακτυλους τους ειχα ξεχασει....ισως πιο ευκολο να ετοιμαζω υφαλμυρο παρα να μαζευω μαλακο.....

αλλα απο φυτα δε ξερω τι θα αντεχε στο υφαλμυρο και αν μπορεσω να βρω....θα το προτιμουσα φυτεμενο χαμηλων απαιτησεων....
αυτο θα εξαιρουσε τις κιχλιδες της κ.αμερικης??

με χαρα περιμενω και αλλες γνωμες...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 08-10-08 στις 00:07 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01502 seconds with 11 queries