Θέμα: Doberman....
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 02-02-11, 15:32
Το avatar του χρήστη giagligian
giagligian Ο χρήστης giagligian δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-08-2007
Περιοχή: Νάξος-Πειραιάς
Μηνύματα: 508
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Roussaks Εμφάνιση μηνυμάτων
@Giagligian
Τωρα λες υπερβολες αν δεν ηταν οι ΣΩΣΤΟΙ εκτροφεις να κανουν ΣΩΣΤΑ την δουλεια τους δεν θα υπηρχε αυτη η εξελιξη στις Ρατσες , και καποιες αρρωστιες παθολογικες και ψυχικες να βγαινουν σιγα σιγα απο τα σκυλια !

Το θεμα ειναι οτι για να παρεις σκυλο απο ΣΩΣΤΟ εκτροφεα πρεπει να κουραστεις , να πας σε 2-3 εκθεσεις της Ρατσας που σου αρεσει να δεις την πλειοψηφεια των εκτροφειων απο κοντα να μιλησεις με τους εκτροφεις . Γιατι αλλιως εχεις παραπλησιες πιθανοτητες να εχεις κανει μια αγορα λαθος οπως αν το επερνες απο πετσοπ ή απο ΒΥΒ !
Η προσωπική μου εμπειρία (επειδή είχα την ευχαίρια και τον χρόνο) από εκτροφείς, πήγα σε 3-4 της Αθήνας, είναι η χειρότερη που θα μπορούσα να έχω... Είδα ΤΙΣ αθλιότητες σε όλους... Γιαυτό από την στιγμή που είδα τόσα άσχημα σε τέτοια αναλογία, γιατί να πιστέψω ότι υπάρχουν κάποιοι που όντως προσπαθούν να σώσουν έστω το όνομα τους???

Και με την ίδια λογική που λες, αφού πρέπει να πάρει σώνει και καλά απο εκτροφέα, να μαζέψει τα λεφτά που ίσως μπορεί να δώσει, και να πάει στο εξωτερικό να πάρει κάτι πολύ πιο αξιόπιστο... Εδώ στην Ελλάδα σε όλους σχεδόν τους κλάδους επικρατεί η νοοτροπία του Έλληνα... Τα καημένα τα σκυλάκια θα την γλιτώνανε? Και σε αυτά που λέω είμαι κάθετος..

Είδα τραγικά πράγματα σε εκτροφεία και δεν πιστεύω ότι μπορεί να αλλάξει κάτι....
__________________
ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ!!!

http://www.studiosnaxos.com
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01416 seconds with 11 queries