Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 14-04-16, 10:43
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Κώστα το ενυδρείο το έφτιαξα τον Αύγουστο του 2014 και τον Μάιο του 2015 πρόσθεσα τη ζαρντινιέρα με τα φυτά, από την αρχή δεν έχω προσθέσει κάτι άλλο και λειτουργεί έτσι.
Άρα προτείνεις Kanaplex μαζί με Flagyl και μαζί με Focus και σκορδόζουμο και ταίζω.
Για το kanaplex διαβάζω πως
Για να ταΐσετε, αναμείξτε 1 μεζούρα περίπου με 1 κουταλιά της σούπας κατεψυγμένης τροφής. Η τροφή μπορεί να καταψυχθεί εκ νέου.
Flagyl που έχει 500mg η κάψουλα πόσο να βάζω ;
Για να μην αγοράζω και
Metronidazole αφου έχω στο σπίτι flagyl Επειδή δυστυχώς δεν έχω ξανακάνει τέτοιες θεραπείες διαβάζω για το Focus Χρησιμοποιήστε το σε συνδυασμό με το φάρμακο της επιλογής σας σε 5:1
(Focus ™: φαρμακευτική αγωγή) κατ 'όγκο αναλογία
Δηλαδή μέχρι 5 μεζούρες Focus ή 5 μεζούρες ;
1 μεζούρα kanaplex ,
Flagyl πόσο ;
1 κουταλιά της σούπας αρακα ,
σκοροδόζουμο,
τα ανακατεύω , ταίζω μόνο αυτό το ψάρι και ότι περισσέψει το καταψύχω για την επόμενη φορά , σωστά ;
Για το kanaplex και το
Metronidazole διαβάζω
Η τροφή μπορεί να καταψυχθεί εκ νέου.
Ισχύει το ίδιο και για το flagyl ;
Αντι για focus έχω διαβάσει για τη ζελατίνη, δηλαδή φτιάχνουμε ζελατίνη, αυτή θέλει με ζεστό νερό, περιμένουμε να κρυώσει και όταν αρχίσει να πήζει βάζουμε το φαΐ και τα φάρμακα ; γιατί ζεστή μήπως καταστρέψει τις δραστικές ουσίες των φαρμάκων ; Και μετά λογικά καταψύχουμε.
Αυτές τις απορίες τις είχα πάντα όταν διάβαζα αυτό το τρόπο χορήγησης φαρμάκων , και να που τελικά θα τις χρειαστώ.
Πιστεύω πως καλό να αναφερθούν αναλυτικά να υπάρχουν και ας είναι αχρείαστες
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01575 seconds with 11 queries