Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 25-03-15, 19:40
Το avatar του χρήστη pagokoftis
pagokoftis Ο χρήστης pagokoftis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 896
Προεπιλογή

Εεεεεεεεεεεεεεεε..... ηρέμησεεεεε
Αν βάλεις όλα αυτά, σου προτείνω να ανεβάσεις και την θερμοκρασία σε σημείο βρασμού.. και να κάνεις ένα ωραιότατο τσιμπουσάκι...
Μήν βάλεις τόσα πολλά σε τόσο μικρό χώρο!!!
Ακόμα και ένα σαλιγκάρι που μπορεί να σου φαίνεται τίποτα, δεν φαντάζεσαι τι ζημιά μπορεί να σου κάνει αν ψοφήσει σε τόσο λίγα λίτρα... Από μυρωδιά δεν το συζητάω... Και καλά να το δεις ανάποδα και να το ψιλιαστείς, αν δεν???.....
Για τα μύδια πάλι δεν το συζητάω, από μέρους μου είναι ένα μεγάλο όχι...
Σου προτείνω να βάλεις μία ντομάτα που σου αρέσει, 2-3 ΜΙΚΡΟΥΣ ερημίτες, 1 σαλιγκαράκι που θα το τσεκάρεις συχνά, 1-2 γαριδούλες και ένα μικρό γύλο.. thalassoma pavo και coris julis είναι από τα πιο όμορφα που έχω, αλλά είναι υπερκινητικά και τα λυπάμαι σε τόσο μικρό χώρο... Εγώ στο δικό μου 20άλιτρο είχα μία μικρή χειλού που δεν ήταν πολύ κινητική και κακώς για λίγο χρονικό διάστημα ένα μικρό κεφαλοπουλάκι το οποίο επιστράφηκε στην θάλασσα...
Σαλιάρες και τα συναφή δεν προτείνω γιατί δύσκολα και από μακριά συνήθως θα τα βλέπεις, κρύβονται συνεχώς όταν καταλάβουν την παρουσία σου...
Αχινό επίσης δεν θα σου πρότεινα... είναι ευαίσθητοι στιε παραμέτρους του νερού και αν ψοφήσουν και αυτοί..... μεχρι να δεις τα αγκάθια τους να πέφτουν, θα είναι αργά....
Θα σου προτείνει και ο Samian που είναι πολύ πιο έμπειρος τι άλλο μπορείς να βάλεις μέσα στο ενυδρειάκι σου...
-------------------------
Το PVC γιατί το θές??????????? Για να στηρίξεις τον βράχο σου???

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pagokoftis : 25-03-15 στις 19:40 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01388 seconds with 11 queries