Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 29-05-11, 14:03
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalagio Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκει που ανεφερες τους γνωστους σου που το πίνουν δεν ανέφερες πουθενα για επανάκτηση μετάλλων. Αν διαβάσεις το άρθρο θα δεις και το άσπρο και το μαύρο και θεωρώ απαράδεκτο να αναφέρουμε χωρίς δευτερη σκέψη οτι το νερό απο Α/Ο πίνεται χωρίς καμία επεξεργασία.

Και σε κάθε περίπτωση εδώ κηνυγάτε τον καθένα να μην κάνει την όποια βλακεία με τα ψάρια, μη μιλάμε χωρίς τις απαραίτητες διευκρινίσεις ειδικά για πράγματα που επηρεάζουν άμεσα την υγεία μας. Δε το λέω επιθετικά και μη με παρεξηγείς αλλά γενικεύουμε επικίνδυνα!!!!
Δεν θα διαβασες προσεκτικα τι εγραψα μαλλον.
Ειπα οτι το να πιεις νερο απο ΑΟ δεν φερνει αμεσο θανατο, σαν να πιεις καποιο δηλητηριο. Γιατι ετσι φανηκε οπως το εγραψες : Γιατι άμα πιεις απιονισμένο .
Εγραψες "πιεις" και οχι "πινεις διαρκως". Αυτο θα μπορουσε να παρερμηνευθει απο καποιον που δεν γνωριζει.

Μετα εγραψα και την αποψη μου και την προταση μου.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξερω ατομα που μενουν σε περιοχες που το νερο δεν πινεται, πινουν ΑΟ σκετο εδω και χρονια και δεν εχουν αποδημησει εις κυριον ακομα .
Φυσικα δεν ειναι αναγκη να το κανουν ολοι αυτο και δεν το συνιστω.
Στις ΑΟ υπαρχει ενα επιπλεον φυσυγγιο για να γινεται ποσιμο με ολα τα ιχνοστοιχεια του το νερο.
Εχει ξαναγινει με ατομα που μενουν Ευβοια και ελυσαν το προβλημα τους και των ενυδρειων και της οικογενειας τους.
Οι γνωστοι μου οντως πινουν σκετο ΑΟ χωρις προσθετα, γιαυτο και δεν συμπληρωσα κατι επαυτου απλα ειπα "δεν το συνιστω".
Συμφωνω οτι δεν ειναι τοσο υγιεινό να πινουμε σκετο ΑΟ.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01448 seconds with 11 queries