Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #102  
Παλιά 29-09-18, 06:14
Το avatar του χρήστη michalos
michalos Ο χρήστης michalos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-10-2016
Περιοχή: ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SweepingFish Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ ενδιαφέρον το θέμα σας το παρακολουθώ εδώ και καιρό. Να ρωτήσω, θα υπάρξει πρόβλημα εάν χρησιμοποιήσω αντιφώσφορο ψιλής κοκκομετρίας σε σαμπ; Γιατί δεν ξέρω αν θα προλάβω να τους πάρω τηλέφωνο αύριο το πρωί πριν μου έρθει η παραγγελία (συγγνώμη αν βγαίνω εκτός του θέματος)
εγω το μονο θεμα που βλεπω με ψιλη κοκομετρια ειναι αν θα φευγει απο τις τρυπες της καλτσας ,γιαυτο αγοραζω χοντρη ,δεν βλεπω αλλο λογο
@ Dimae:
Σε θεματα sump k refugium δεν ειμαι ειδικος , αν και εχω sump που εφτιαξα με συμβουλες αλλων κι εγω , ο pagokoftis ξερει πολυ καλυτερα
Ψαρια θα βρισκεις ατελειωτα πιστεψε με με την μεγαλη αποχη (μπορει σε 10 λεπτα για πλακα να βγαλεις 20-30 ψαρια) κ παγιδες και θα πρεπει να διαλεγεις αμεσως ποια θα κρατας κ ποια θα ελευθερωνεις στην θαλασσα , γιατι αν μπουν στο ενυδρειο και τρυπωνουν αντε να τα βγαλεις μετα
Προσωπικα δεν μου αρεσουν ο κρεμαστος εξοπλισμος γιατι εκτος του οτι φαινεται πιο πολυ εχει αποδειχθει οτι ειναι λιγοτερο πρακτικος απ οτι τα εσωτερικα ,αλλα αυτα ειναι γουστα εσυ αποφασιζεις τελικα
Αθερινες δεν ειδα η κανω λαθος? Ειναι πολυ ωραια ψαρακια που πανε ολες μαζι κοπαδι και αστραφτουν οταν πεφτει φως πανω τους με μια ασημι λαμψη
Εχουν ενα ελαφρως πρασινοπο χρωμα με ασημι ,ειναι πολυ ομορφα
Πανε μονο στην επιφανεια, οποτε δεν κινδυνευουν απο αλλα μεγαλυτερα ψαρια που πανε στο βυθο
Μπορει να τις πιασεις με σηκωτη αποχη και μπορεις ανετα να βαλεις μια 20αρια αφου ειναι μικρα ψαρακια
Οι γαριδες απο πειρα οταν υπαρχουν γοβιοι, γυλοι αλλα κυριως καλογριες θα κρυβονται γιατι τις πειραζουν το κυνηγητα που κανουν οι καλογριες καποιες φορες και οι υπερκινιτικοι γυλοι που δεν αφηνουν τρυπα να μη ψαξουν και επισης οι γοβιοι αν τους βολεψει θα φανε και καμια εχουν μεγαλο στομα
Επισης οι γαριδες πηδανε καμια φορα εκτος ενυδρειου (μαλλον περισσοτερο οταν υπαρχουν ολοι αυτοι οι αλητες στο ενυδρειο)
Σκιμμερ οπως ειπε κ pagokoftis τα bubble magus ειναι πολυ καλα απο κριτικες που εχω δει στο ιντερνετ και δεν ειναι και τοσο ακριβα σε σχεση με αλλα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01566 seconds with 11 queries