Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 05-07-11, 22:59
Manuel Ο χρήστης Manuel δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-07-2011
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 150
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
εμενα παντως με τη λιγοστη εμπειρια μου δε μου φαινεται πως εκανες κατι λαθος και στην προηγουμενη προσπαθεια σου... εγω οταν το προσπαθησα ειχα κανει πολυ χειροτερα λαθη
εβαλες το μονομαχο μονο του σε 6.5 λιτρα και εβαζες μεσα το θυληκο.απτη στιγμη που χρησιμοποιησες νερο απτο ενυδρειο σου(στρωμενο) δε βλεπω καπου καποιο λαθος.το δοχειο ειναι μικρο και σχετικα ρηχο σε συγκριση με το κυριως ενυδρειο και αυτο ειναι καλο γιατι αν γινει η "ιστορια" το ψαρι θαναι συνεχεια πανω κατω να μαζευει αυγα.

αυτο που μπορεις να κανεις για να διευκολυνεις το ψαρι λιγο ακομα ειναι αντι να του βαλεις το σωληνακι για τη φωλια να βαλεις μεσα στο δοχειο ενα ποτηρι η κουπα μισο μεσα στο νερο και μισο εξω.εγω μολις το εκανα αυτο σε δυο μερες μεσα δεν τον προλαβαινα το μονομαχο μου
να ξερεις παντως πως το καθε ψαρι ειναι διαφορετικο.ειδικα αν ειναι η πρωτη του φορα να ξερεις οτι μπορει να μην τα καταφερει καλα και θαχεις απωλειες.αλλα σιγα σιγα θα μαθει.θα δεις τη δευτερη φορα θα τα παει πολυ καλυτερα

δες κιενα βιντεακι απτα ζευγαρωματα του δικου μου http://www.youtube.com/watch?v=GNU-jDLR7ZI
Σ'ευχαριστώ, είσαι ο πρώτος που άκουσα κάτι ενθαρρυντικό! Είδα και το βιντεάκι σου, πάρα πολύ καλό! Όντως είναι η πρώτη του φορά και δεν τον βλέπω έμπειρο, ούτε στη δημιουργία φωλιάς, ούτε στη προσέγγιση του στη θυληκιά. Αυτό με το δακτύλιο με το σωληνάκι δεν έχει επιφέρει καρπούς και ίσως αλλάξω τεχνική. Είναι η πρώτη φορά που επιχειρώ να κάνω αναπαραγωγή ψαριών γενικά και ειδικά μονομάχους. Πρίν 6 μήνες έστησα το ενυδρείο μου και είναι το πρώτο μου. Ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές. Για ότι νεότερο, θα ενημερώσω!
-------------------------
Η θυληκιά μου προ ολίγου, γέννησε αυγά μέσα στο ενυδρειάκι, χωρίς να έχει γίνει γονιμοποίηση. Τα γέννησε, ήταν λευκά στο χρώμα, γέννησε καμιά 10αριά και τα έφαγε όλα. Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό, περιμένω τις απόψεις σας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Manuel : 05-07-11 στις 22:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01553 seconds with 11 queries