Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 05-07-11, 21:51
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

εμενα παντως με τη λιγοστη εμπειρια μου δε μου φαινεται πως εκανες κατι λαθος και στην προηγουμενη προσπαθεια σου... εγω οταν το προσπαθησα ειχα κανει πολυ χειροτερα λαθη
εβαλες το μονομαχο μονο του σε 6.5 λιτρα και εβαζες μεσα το θυληκο.δεν ειναι απολυτως απαραιτητο το φιλτρο για τη γεννα.απτη στιγμη που χρησιμοποιησες νερο απτο ενυδρειο σου(στρωμενο) δε βλεπω καπου καποιο λαθος.το δοχειο ειναι μικρο και σχετικα ρηχο σε συγκριση με το κυριως ενυδρειο και αυτο ειναι καλο γιατι αν γινει η "ιστορια" το ψαρι θαναι συνεχεια πανω κατω να μαζευει αυγα.

αυτο που μπορεις να κανεις για να διευκολυνεις το ψαρι λιγο ακομα ειναι αντι να του βαλεις το σωληνακι για τη φωλια να βαλεις μεσα στο δοχειο ενα ποτηρι η κουπα μισο μεσα στο νερο και μισο εξω.εγω μολις το εκανα αυτο σε δυο μερες μεσα δεν τον προλαβαινα το μονομαχο μου
να ξερεις παντως πως το καθε ψαρι ειναι διαφορετικο.ειδικα αν ειναι η πρωτη του φορα να ξερεις οτι μπορει να μην τα καταφερει καλα και θαχεις απωλειες.αλλα σιγα σιγα θα μαθει.θα δεις τη δευτερη φορα θα τα παει πολυ καλυτεραεπισης καλο θα ειναι αν τελικα αφησεις το δοχειο μεσα στο κυριως ενυδρειο να το στερεωσεις καλα ωστε να μην κουνιεται πολυ.τα αυγα φευγουνε ευκολα απτη φωλια και αυτο σε συνδυασμο με την απειρια του ψαριου οδηγει σε πιο πολλες απωλειες και πιο πολυ κουραση στο ψαρι.κατα τη γνωμη μου ητανε καλυτερα οπως το ειχες πριν απεξω.

δες κιενα βιντεακι απτα ζευγαρωματα του δικου μου http://www.youtube.com/watch?v=GNU-jDLR7ZI
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01401 seconds with 11 queries