Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 11-04-07, 10:52
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

γενικα η θνησιμοτητα των μικρων αυξανει οσο μεγαλωνει η ηλικια τους χωρις να εχω διαβασει καποια εξηγηση που να με ικανοποιει..... Πιο λογικο μου φαινεται οτι οσο περναει ο καιρος εμεις χαλαρωνουμε την προσοχη και την φροντιδα μας απεναντι στα μικρα και απο την αλλη αυτα μεγαλωνουν και συνεχως περιοριζεται το καθαρο νερο ανα ψαρι....... Εγω τωρα μπηκα στον τεταρτο μηνα και οι ως τωρα απωλειες ειναι μικρες........ Φυσικα εχω τρια φιλτρα που δουλευουν στο ενυδρειο (150 λιτρα ενυδρεια περιπου 1500 λιτρα /ωρα δυνατοτητα φιλτρων) μια uv 24V , και καθημερινες αλλαγες νερου 15-20% ...........Το ταισμα επισης ειναι σημαντικο, η ζωντανη αρτεμια ειναι η πιο σιγουρη για αποφυγη μολυνσεων και προβληματων....... Επισης εγω φτιαχνω και ενα μειγμα με διαφορες ετοιμες τροφες τριμενες και κοπανισμενες στο μεγεθος που θελω , τις μουλιαζω σε βιταμινη και σκορδοζουμι και ταιζω 4-6 φορες τη μερα........ Βαλε καμια φωτο απο τα μικρα σου και δωσε μας λεπτομεριες απο την εμπειρια σου με τις γεννες των δισκων.............
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01560 seconds with 11 queries