Θέμα: σκεψεις
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 28-12-13, 17:47
Το avatar του χρήστη manolischania
manolischania Ο χρήστης manolischania δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-11-2010
Περιοχή: XANIA
Μηνύματα: 758
Προεπιλογή

όλες οι γέννες που έχω κάνει ήταν σε ph 7- 7.2 νερό βρύσης Αθηνας από φίλτρο , τις πρώτες 20 γέννες τις έχω και αν το βρω το σημειωματάριο θα το ανεβάσω θυμάμαι πάντως ότι η GH ήταν ποιο υψηλή από την KH και η KH με ph 7 μου έδινε kh 6 και GH 8 οι αλλαγές μου ήταν καθημερινές και ήτανε σε ενυδρεία και με αντίστροφη και σε νερού βρύσης , TDS δεν μέτραγα μιας και μέχρι να αποφασίσω ποιο μηχανάκι να πάρω μέτρησα χλώριο στην αντιστροφη και πήγε στα σκουπίδια όπως την είχα αγοράσει , μηχανάκι tds ακόμα ψάχνω εννοείτε και αν γνωρίζεις κάποιο που να δουλεύει ok κανε την πρόταση γιατί εδώ στα χανιά η αντιστροφη είναι σχεδόν απαραίτητη , στα προφιλτρα που τα έχω με διαφανές πλαστικό μόνο πρόβατο ολόκληρο δεν έχω δει ακόμα .
αποτυχία σε γέννες με νερό βρύσης στην αθηνα δεν είχα ποτε , εδώ στα χανιά όταν μετακόμισα την δεύτερη μέρα μου κάνανε γεννα επιτυχημένη και έκτοτε σταματήσανε για 1,5 χρόνο και ξεκινήσανε πάλι πριν 1 μηνα ,αποτυχημένες βεβαια γιατί είναι όλα στα ύψη , εντός 10 ήμερου όμως ψάχνω να αγοράσω ξανά μια R.Ο που να κάνει και απιονισμο ( όχι για τα ψαρια ) και σίγουρα θέλω ένα TDS όπως και redox μετρητή μιας και θέλω να πειραματιστώ λίγο με όζον μετά από 4 χρονια διαβάσματος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01451 seconds with 11 queries