Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 22-02-17, 13:56
nikhatzi Ο χρήστης nikhatzi δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-02-2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Άρα η ενημέρωση που είχα δεν ήταν σωστή για τα δαχτυλίδια, ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Το άλλο ενυδρείο δεν έχει ψάρια, τροφή έριξα. Θα τα βάλω λοιπόν πάλι στο μεγάλο φίλτρο τα δαχτυλίδια. Κατά τα άλλα δεν αφαίρεσα τον υαλοβάμβακα από το φίλτρο και τα σφουγγάρια, τα οποία βέβαια δεν έχω πλύνει, συνεπώς υποθέτω ότι έχουν μπόλικο βιολογικό υλικό (είναι αρκετά χρησιμοποιημένα). Προσπάθησα να πάρω μόνο τα Neon που ήταν άρρωστα και να τα βάλω στο δεύτερο μικρό ενυδρείο που έχω, αλλά είναι τόσο πυκνά φυτεμένο που τα ψάρια συνεχώς ξεγλιστράνε και δε μπορώ να κάνω γρήγορες κινήσεις με την απόχη λόγω του ότι τα γεννητούρια είναι όλα στην επιφάνεια του ενυδρείου και φοβάμαι μην σκοτωθεί κανένα.

Τέλος πάντων, θα ακολουθήσω πιστά τα βήματα που μου λες να κάνω μέχρι να προμηθευτώ τα τεστ και βλέπουμε. Η αλήθεια είναι ότι από χτες τα είδα κάπως καλύτερα τα Neon, αν και έπρεπε να περάσει μια βδομάδα με τη θεραπεία. Θα ανεβάσω σύντομα φωτογραφίες από το ενυδρείο και τα ψάρια, τις τιμές από νιτρικά/αμμωνία/κτλ και ό,τι άλλο χρειάζεται, διότι σίγουρα κάτι θα έχει ξεφύγει.

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τη βοήθεια!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01292 seconds with 11 queries