Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 04-03-17, 21:10
nikhatzi Ο χρήστης nikhatzi δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-02-2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Καλησπέρα ξανά, και καλό Σ/Κ σε όλους/ες!

Λοιπόν, δεν είχα καλή τύχη με τη φωτογράφηση των ψαριών μου, αλλά βρήκα εδώ πέρα [1] φωτογραφίες στις οποίες φαίνεται ΑΚΡΙΒΩΣ η κατάσταση στην οποία βρίσκονται τα ψαράκια μου. Με την προσθήκη ότι στο στόμα τα δικά μου έχουν και ένα άσπρο σαν μικρή μπάλα από βαμβάκι.

Αφού λοιπόν με το esha2000 και τις συμβουλές σας δεν είδα καμία βελτίωση στα Neon (αλλά δεν έγιναν και χειρότερα), ξεκίνησα σήμερα ένα tour εδώ στην περιοχή μήπως βρω το waterlife protozin που πρότεινε ο φίλος Κώστας. Δυστυχώς και στα δύο πετ σοπ που έχουμε εδώ, το συγκεκριμένο φάρμακο δεν το έχει κανείς (ο ένας μάλιστα "το φέρνει" εδώ και μια βδομάδα, αλλά ακόμα τίποτα). Τελικά στο δεύτερο πετ σοπ που πήγα, είχανε αντιβιωτικά (το πρώτο που επισκέφτηκα είχε μόνο 2-3 φάρμακα, άσχετα με το πρόβλημά μου), στο οποίο τους έδειξα τις παραπάνω φωτογραφίες, και μου είπανε ότι το κατάλληλο φάρμακο που χρειάζομαι είναι το Baktopur της Sera. Το πήρα λοιπόν το φάρμακο, αλλά περιμένω το πράσινο φως από εσάς για το πως να προχωρήσω. Θα κάνει αυτό το φάρμακο για την συγκεκριμένη πάθηση των ψαριών όπως φαίνεται και στο παρακάτω λινκ; Να το δοκιμάσω, ή να ψάξω να βρω κάποιο άλλο φάρμακο διαδικτυακά; Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας,

Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Νίκος

[1] Φωτογραφίες με πρόβλημα Neon
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01352 seconds with 11 queries