Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 21-11-07, 11:40
Το avatar του χρήστη Iann_is
Iann_is Ο χρήστης Iann_is δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Περιοχή: Ν.Κόσμος
Μηνύματα: 453
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Iann_is
Προεπιλογή

Σας ευχαριστούμε πολύ για τις άμεσες απαντήσεις
Θα διαβάσω τα links (για στρώσιμο-εξοπλισμό κτλ εχω διαβάσει σχεδον τα πάντα στο forum ) και θα επανέλθω με ακριβής πληροφορίες για το ενυδρείο μου... Και πάλι ευχαριστώ...
-------------------------
Καλημέρα και πάλι...
Γύρισα σπίτι και έχω περισσότερες πληροφορίες για το ενυδρείο μου
80x30x40 96lt
Αντλια 300lt/h με μπλέ σφουγγάρι και υαλοβάμβακα
Θερμοστάτης 150w
Λάμπα φθορίου 18w (εχω σχεδόν έτοιμη αλλη μια ίδια)
Υπόστρωμα έβαλα 10 κιλά αγορασμένο απο γνωστή αλυσίδα (πετακσα το κουτί και δεν θυμάμαι το όνομα )
10 κιλά χαλίκι γήινο οπως έλεγε η συσκευασία σε συνδιασμό με 1 κιλό λευκό και 1 κιλο λευκές πέτρες
Τα φυτά που αγόρασα επειδή πέταξα τα χαρτάκια τα φωτογράφησα, αν μπορέσει κάποιος να τα αναγνωρίσει:

2x

1x

1x


Τα υλικά που βάζω για το στρώσιμο είναι τα Biotopol και Denitrol και βρίσκομαι στην 4η μέρα. Ψάρια δεν έχω βάλει ακόμα και ουτε καν εχω αποφασίσει τι θα βάλουμε και η θερμοκρασία του ενυδρείου ειναι στους 26C.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
1) Οι παραπάνω ερωτήσεις για τα φυτά
2) Οι υδρατμοί που βλέπω στο καπάκι είναι φυσιολογικοί ή βραζει το νερό και θα σκοτωσω τα ψάρια μου?
3) Το φως είναι αρκετό? Το έχω ανοιχτο απο 08:30-20:30 αλλα σκοπεύω να το ανοιγω και καμια ωριτσα μετα οταν θα εχω κόσμο η θέλω να ηρεμήσω

Αυτά προς στιγμην...
Σας ευχαριστώ πολύ

Γιάννης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Iann_is : 21-11-07 στις 11:40 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01574 seconds with 11 queries