Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #71  
Παλιά 17-02-16, 23:39
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AgMa Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην έξοδο του φίλτρου και μετά από 5 πόντους έκοψα τον σωλήνα και έβαλα ένα Τ. Η μια μεριά του Τ συνεχίζει στο φίλτρο και στην άλλη έχω βάλει ένα βανάκι όπως στις οδηγίες.
Μετά το βανάκι, ένας σωλήνας πάει στο μπαλκόνι για άδειασμα και μόλις τελειώσω, βάζω στον ίδιο σωλήνα τον κυκλοφορητή και τον ρίχνω στο βαρέλι.
Αν τον βάλω στην πρίζα, χωρίς να ανοίξω το βανάκι βέβαια, δεν βλέπω το νερό να πηγαίνει μέχρι το βανάκι. Αν το ανοίξω τώρα, αρχίζει το νερό του φίλτρου και επιστρέφει στον κυκλοφορητή.
Το περίεργο βέβαια με τον κυκλοφορητή είναι ότι έχει 1 είσοδο και 2 εξόδους. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει, αλλά και με το δάχτυλο που βουλώνω την μία έξοδο, δεν αλλάζει κάτι.
Η συνδεσμολογια ειναι ΟΚ.
ΟΚ, ειναι φυσικο αν δεν ανοιξεις το βανακι, να μη προχωραει νερο προς το ενυδρειο.
Το υπολοιπο δεν μου ακουγεται καλα.
Αν υπαρχει κι αλλη διεξοδος για το νερο, αυτο φυσικα και θα ακολουθησει την πιο ευκολη οδο, κι αυτη ειναι αυτη που ειναι πιο χαμηλα στο εδαφος. Δλδ η δευτερη τρυπα στη αντλια.
Απο τη στιγμη που θα παρει φορα το νερο να επιστρεφει στο βαρελι, ακομα κι αν κλεινεις την τρυπα, δεν το σωζεις.
Πρεπει να κλεισεις την αλλη εξοδο ερμητικα, πριν ξεκινησει να λειτουργει το συστημα.
Ποια αντλια ειναι ακριβως?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01392 seconds with 11 queries