Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 23-08-12, 09:17
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drak7family Εμφάνιση μηνυμάτων


μηπως εναι πολυ λιγα τ λιτρα σου?
Ναι είναι...
Είναι το πρώτο ενυδρείο που απεκτησα ως παντελώς άσχετος όμως μην το πάμε εκεί. Για αυτό τώρα δε γίνεται τίποτα που να μην έχω κάνει ήδη.
Έχω βάλει πολύ δυνατό φίλτρο για τα λίτρα του και το ελέγχω καθημερινά για να διατήρω τις συνθήκες όσο το δυνατόν καλύτερες.
Αρκεί να σου πω ότι πιο πολλή δουλειά πατάω σε αυτό το ενυδρείο καθημερινά από ότι στο μεγάλο μου κάθε εβδομάδα...
Θερμοκρασίες σταθερές +-0,5 βαθμούς, επεξεργασία με τύρφη και φουλ φυτεμένο με εύκολα... Μετρήσεις μέρα παρά μέρα...

Το θέμα μου όμως εδώ δεν είναι αυτό...
Από χθες ακολούθησα τις συμβουλές του υπομνήματος αναπαραγωγής και των παιδιών πιο πάνω και έβαλα σφουγγάρι γύρω από τη φωλιά το οποίο το έχω στερεώσει στα τζάμια του ενυδρείου. Όλη νύχτα το φως ανοιχτό και το πρωί που τα είδα τα έχει συγκεντρώσει τα αυγά όλα στη γωνία... Δείχνουν μια χαρά...

Θα δούμε αν θα έχουμε ουρίτσες από αύριο λογικά...
Το θέμα είναι ότι θα χρειαστώ ανάδοχες οικογένειες για τα μικρούλια, όταν με το καλό θα είναι έτοιμα...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
κανα μηνα το λιγοτερο σιγουρα, τουλαχιστο για οσα μεγαλωσουν πιο γρηγορα γιατι δεν αναπτυσονται ολα το ιδιο (κανονικα θα επρεπε να υπαρχει μεγαλο τανκ και να μεινουν κανα τριμηνο) αλλα πως θα ζησουν εκει μεσα αν γεννηθουν πχ 100 μονομαχακια?
Σου ευχομαι βεβαια να μην εχεις μεγαλη παραγωγη αλλα ποτε δεν ξερεις ποσα θα εκκολαφτουν και θα επιβιωσουν.
100 δεν είναι με τίποτα (ευτυχώς)!
Όπως τα είδα είναι βαριά καμιά 30ρια αυγά σήμερα το πρωί...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Immortal : 23-08-12 στις 09:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01722 seconds with 11 queries