Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 02-05-09, 09:01
Το avatar του χρήστη Σπύρος Μ
Σπύρος Μ Ο χρήστης Σπύρος Μ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 1.232
Προεπιλογή Προτάσεις για νέο ενυδρείο

Λοιπόν όπως βλέπεται δίνω τα ενυδρεία μου...Ο λόγος είναι οτι θέλω να πάρω ενα κάπως πιο μαζεμένο(π.χ lido,elite),γιατί εχουν αρκετά μεγαλο μήκος ωστε δεν χωράνε και 2ον θέλω να φτιάξω ενα μποστάνι και εγω οπότε θέλω βάθος...

Ας αρχίσουμε...Θέλω να εχω ενα πλάνο στο μυαλό μου...Δηλαδή να μην παρω ενα ενυδρείο και αλλάξω 100 γνώμες και στο τέλος να τα κάνω μαντάρα...

Σκέφτομαι εκτος απο τα ετοιματζίδικα ενυδρεία να προχωρίσω σε ιδιοκατασκευή(εννοείτε απο μάστορα)για ενα 60*40*70 η και μεγαλύτερο...

Συγκεκριμένα θα με ενδιέφερε ενα τεράριουμ με συνδιασμό φυτών ξηράς-νερού...Αλλα υπάρχουν μερικοι παράγωντες όπως:α) η ευκολία κατασκευής του,β)το κόστος του,γ)η ευκολία συντήρησής του...

Επειδή εχω κολλίσει τελευταια με τα τερρα σκέφτομαι να κάνω κατι ιδιαίτερο...Δεν θα ρίξω πολλά λευτά αλλά θα προσπαθίσω να το κάνω ωραίο αισθητικά...

Με ενδιαφέρει απο συνδιασμό ψαριών να εχω κίνηση(οχι σαν τα μούλτι μου ή τα τζούλι μου)...Γι'αυτο θα κοιταξω ενα συνδιασμό με κανενα κοπαδόψαρο ή θα βάλω γκάπι(οχι τα απλά αλλά αυτά με την φυσική μορφή τους)...

Αρχικά θέλω να μου προτείνεται φίλτρο για πάνω-κάτω 150 λίτρα...
Και μετέπειτα βλέπουμε και τ'άλλα..
__________________
το 120 λιτρό μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01340 seconds with 11 queries