Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 31-05-10, 09:57
drbig Ο χρήστης drbig δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-11-2009
Περιοχή: ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ
Μηνύματα: 887
Question Τα βάρεσε η ζέστη???

Καλημέρα. Το πρόβλημά μου είναι το εξης...

Σ' αυτό το ενυδρείο
Η μικρή μου ζούγκλα

το ζευγάρι έχει κάνει περι τις 10 γέννες. Εχει κάνει περι τις 4 φορες ουρίτσες και δεν κράτησε καμιά γέννα πάνω απο 3 μερες κολυμβητές.

την Παρασκευή κάνανε την τελευταία τους γέννα, αλλά απο εκείνη την μέρα έχει πέσει το ξύλο της αρκούδας, :smt06 6σε σημείο που να έχουν σκιστεί πτερύγια, να έχουν βουλώσει μάτια, να εχουν ματωσει κτλ. Η θυληκιά τα προκαλεί όλα αυτά γιατι δεν αφήνει τον αρσενικό να πάει να τα προσέξει. Αυτός δεν την συνερίζεται ιδιαίτερα (είναι και μιαμιση φορα σε μεγεθος). Αλλά αυτη η χαζή και που τον απωθεί δεν πάει να φροντίσει τα αυγά που απο χτες είναι ουρίτσες. Έτσι έχω ουρίτσες, και τα σκαλάρια παραπέρα να κοιτάνε. Αν παει να πλησιάσει ο αρσενικός η άλλη του την πεφτει. ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΕΡΩΤΩ????

Και έτσι ερχεται η ερώτηση μου: Τα βάρεσε η ζέστη??? Γιατι η συμπεριφορά τους είναι ανεξήγητη με τα αυγα. Να ήταν κανα 2 εβδομάδων μικρά και να ήθελε να ζευγαρώσει ο αρσενικός το καταλαβαίνω. Αλλά απο 1ας ημέρας αυγα? Δεν μπρώ να βγάλω το ένα γιατι δεν έχω που να το βάλω, αν είναι να βγάλω θα τα βγάλω και τα 2 και θα τα δώσω ξεχωριστά..... Αλλά θα με στεναχωρήσει πάρα πολύ αυτο. Εχτε συναντήσει κάτι τέτοιο? Υπάρχει λύση η να τα αρχίσω στις μάπες μπας και συνέλθουν?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01454 seconds with 11 queries