Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 10-07-13, 10:57
Το avatar του χρήστη samgr
samgr Ο χρήστης samgr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-10-2012
Περιοχή: Μαρούσι
Μηνύματα: 190
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Aquariujioti Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ για τη γρήγορη ανταπόκριση αλλά στο συγκεκριμένο site (είχα πέσει πάνω του κατά την αναζήτηση μου ) δεν βρήκα καμία πληροφορία για τα συγκεκριμένα σαλιγκάρια ή γενικότερα για σαλιγκάρια σε ελληνικά νερά .Μήπως έχει πληροφορίες και δεν τις έχω δει ?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Βασίλης Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα φίλε μου, δική μου άποψη είναι να μην πάρεις κάποια για να τα βάλεις σε δικό σου ενυδρείο καθώς δεν μπορείς να ξέρεις τι μικρόβια/ασθένεις μπορεί να κουβαλά. Ακόμα ακόμα δεν ξέρεις αν έχουν μεταλαχθεί (αφού λες πως βρίσκεται σε ρυάκι που ποτίζουν προφανώς χωράφια). Επειδή είμαι απο χωριό και τα γνωρίζω αυτά τα κανάλια που έχουν και ψάρια καμιά φορά είναι κίνδυνος για την υγεία αν τα φας. Γεμάτα φυτοφάρμακα/ραδιενέργεια και άγιος ο Θεός...
Πολύ σωστός !!! Εκτός από αυτούς τους λόγους που αναφέρεις το ενυδρείο μου έχει εντελώς διαφορετικές συνθήκες από ότι το ρεματάκι και αμφιβάλω να μπορούν να επιβιώσουν τα συγκεκριμένα σαλιγκάρια ... Παρόλα αυτά το ψάχνω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη samgr : 10-07-13 στις 10:57 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01519 seconds with 11 queries