Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 21-01-06, 16:22
Cydox Ο χρήστης Cydox δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Κορδελιό
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή Apistogramma Hongsloi !

Καλησπερα σε ολους.. Εφοσον εκανα τα cacatuoides που ειχα να αναπαραχθουν, αποφασισα να παρω και καποιο αλλο ειδος apistogramma, ετσι, εδωσα σε φιλο τα cacatuoides και πριν 2 εβδομαδες αγορασα απο μαγαζι ενα ζευγαρακι Hongsloi.. εχω ψαξει στο διαδυκτιο σχετικα με το ειδος και βρηκα καποιες πληροφοριες .. απλα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει κατι περισσοτερο για τις συνθηκες του νερου που πρεπει να εχει το tank. Ειναι ακομη αρκετα μικρα αλλα ο αρσενικος εχει γινει πολυ καταπιεστικος και μολις πλησιαζει την θυληκια κανει καποιες εντονες κινησεις διπλα της και την χτυπαει απαλα με την ουρα του.. οι κινησεις που κανει θυμιζουν πολυ την διαδικασια αναπαραγωγης οπου ο αρσενικος με παρομοιες κινησεις γονιμοποιει τα αυγα.. δεν ξερω τι ακριβως κανει, παντος φαινετε πως η θυληκια ενοχλειτε. Δεκτη καθε γνωμη/συμβουλη ομως να σημειωθει οτι το tank ειναι για αναπαραγωγη με 2 ειδη φυτων, συντομα θα μπουν και αλλα... τροφη εχω ξηρη σε φυλλαρακι, ξηρα bloodwarms-artemia αλλα και κατεξυγμενο σκουλικι..(θα ηθελα πολυ να τους δινω και ζωντανη αλλα δυστυχως δεν εχω βρει σε καποιο μαγαζι μεχρι τωρα.. ξερετε καποιο εσεις στην θεσ/νικη που να πουλαει ?)

Φιλικα Βασιλης
__________________
Επιστροφή στο χόμπι !

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01326 seconds with 11 queries