Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 10-04-06, 19:59
cutter Ο χρήστης cutter δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-02-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Φίλε Τάκη, επέτρεψε μου να αμφιβάλλω. Βλέπεις, πιστεύω πως η ρίζα του κακού είναι ο κάθε αντιπρόσωπος/εισαγωγέας στην Ελλάδα. Όπως μου είπαν και σε ένα κατάστημα που έκανα παράπονα για την τιμή, πως να πουλήσουν σε τιμές Ευρώπης όταν η τιμή που κι αυτοί αγοράζουν από τον αντιπρόσωπο είναι ήδη πιο ακριβή από αυτό που αγοράζω εγώ σαν τελικός καταναλωτής μέσω Internet?
Επίσης, γιατί πρέπει να τρέχω δεξιά-αριστερά σπαταλώντας τον χρόνο μου για να βρω τον φθηνότερο από τους ακριβούς? Αγορά online, χωρίς καθόλου τρέξιμο, σε πολύ καλύτερες τιμές και με άψογη αντιμετώπιση. Σε 3 online καταστήματα από τα οποία αγοράζω ό,τι χρειάζομαι (δεν τα αναφέρω για να μην θεωρηθεί πως κάνω διαφήμιση, στο κάτω-κάτω, το topic ξεκίνησε με φωτογραφίες για δίσκους!), οι άνθρωποι πραγματικά τσακίζονται να σε εξυπηρετήσουν. Από το πότε θα έρθει η παραγγελία μου, μέχρι το πόσο πρόθυμοι είναι να δεχθούν επιστροφές προϊόντων, ακόμα κι αν έχει ανοιχθεί η συσκευασία τους! Με το χέρι στην καρδιά, πόσοι μπορείτε να πείτε τα ίδια για 3 καταστήματα στην Ελλάδα που έχετε επισκευθεί?
Δεν θέλω να πείσω κανέναν με το ζόρι, ούτε και να διαφωνήσω με κανέναν φίλε Τάκη. Αλλά το να παίρνεις τους δρόμους (ειδικά αν δεν μένεις στο κέντρο της Αθήνας που έχει πληθώρα καταστημάτων) για να βρεις αυτό που χρειάζεσαι σε λογική τιμή, καλή ποιότητα και ανθρώπινη συμπεριφορά, όταν μπορείς να το έχεις με το πάτημα μερικών πλήκτρων στον υπολογιστή, δεν έχει νόημα. Προσωπικά, αρνούμαι να διαιωνίσω και να επιβραβεύσω άρρωστες καταστάσεις από καταστήματα και αντιπρωσώπους που με βλέπουν σαν αγελάδα που θα αρμέξουν. Μακάρι να κάνουν κι άλλοι το ίδιο για να καταλάβουν μερικοί-μερικοί πως παίζεται το παιχνίδι.
Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01460 seconds with 11 queries