Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 28-10-16, 20:31
Το avatar του χρήστη Lth1
Lth1 Ο χρήστης Lth1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 2.325
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από George81 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους!

Αυτή την στιγμή έχω στην κατοχή μου ένα ενυδρείο 120x40x55 με φίλτρο εξωτερικό eheim 2217.Είναι σε βάση φτιαγμένη από κοιλοδοκό με ύψος γύρω στα 30 εκατοστά ( είναι κάτω από την τηλεόραση ). Αυτή την στιγμή τρέχει κανονικά με ψαράκια και φυτά. To ερώτημα τώρα. Θα γίνει αλλαγή στην θέση του ενυδρείου και θα μπει σε πιο ψηλή βάση. 80 πόντους για την ακρίβεια. Αφού θα το αδειάσω ευκαιρία να αλλάξω και και το set up από τις αφρικάνες μου. η άμμος θα χρειαστεί ξέπλυμα πάλι ?Οχι μην την ξεπλυνεις διοτι μεγαλο μερος της βιολογιας σου ειναι εκει ανεπτυγμενο
Επίσης η καινούρια βάση θα έχει πλέον χώρο για sump. τι μετατροπές θα πρέπει για να βάλω sump ?αξίζει ? μιας και εισαι με φιλτρο γτ να μπλεξεις με σαμπ...θελεις εξωτερικη υπερχειληση ωστε να μην μπλεξεις με τρυπηματα κτλ κτλ αλλα αν μπλεξεις φωναξε καποιον που ξερει να στο κανει και επειτα εχεις τις σωληνωσεις(βαβουρα αρκετη για μενα παλι) μπορεί να τρέχει παράλληλα με το εξωτερικό μου ή είναι περιττό ? μπορει αλλα ειναι περιττο για μενα ειτε σαμπ ειτε φιλτρο/α (προσωπικη μου αποψη)

Ευχαριστώ πολύ

Γιωργος
Τα παραπανω φιλε Γιωργο
Υ.Γ παρε και αλλες απαντησεις βεβαια
__________________

---------------------
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01499 seconds with 10 queries