Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #53  
Παλιά 17-10-16, 23:11
dragonld Ο χρήστης dragonld δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-08-2009
Περιοχή: Νεαπολη-Νικαια
Μηνύματα: 253
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tkalamat Εμφάνιση μηνυμάτων
Ερώτηση? τα κινεζικά έχουν τζάμια extra clear έχουν βάση με κοιλοδοκούς εάν έχουν οκ εάν όχι να μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.
Επειδη εχω μιλησει με πολλους φιλους και με τζαμαδες το extra clear ειναι λιγο στον αερα.
Tι ειναι το extra clear;
Ποιος πουλαει extra clear;
Eιναι οντος extra clear η' απλα οταν το κοιτας στα κοψηματα δεν πρασινιζει;
Tι προελευση(Kινα;Τουρκια; ) ειναι αυτο το extra clear και ποια η τιμη του;

Οταν επερνα τιμες, ακουσαν το extra clear δεν ηξεραν καν τι ειναι,φυσικα δεν το ειπαν αλλα ηταν σαν να στραβοκαταπιαν.
Τωρα για τη βαση με κυλοδοκο δεν σε καταλαβαινω,δηλαδη αλλη βαση θα φτοιαξεις για το DIY και αλλη για το Anubias η' το Rehau;
Kανενας δεν σε υποχρεωνει να το παρεις με βαση.
Ολη αυτη η κουβεντα δεν γινεται για το ποιο ειναι καλυτερο αλλα με το τι μπορεις να πετυχεις με ενα budget των 700€.
Η θα παρεις κατι ομορφο και ετοιμο η' θα φτοιαξεις κατι μετριο και αυτο αν ο τζαμας ειναι αδερφος σου,πατερας σου,γαμπρος σου γιατι οπως ειδες πιο πανω με 700€ ουτε τα τζαμια δεν περνεις (610+24%=750) ποσο μαλλον extra clear...
Σιλικονες,σιδερα,χρωματα,αντισκουριακα,ξυλα,λαμπες ,επενδυσεις,ballast,καλωδια,καπακι κτλ δεν ειναι αλλα 500€;

Εχω δει και ωραια DIY ενυδρεια που φυσικα δεν κοστισαν 700 και 800 αλλα 1500+.
Οταν εβαλα αγγελια οτι ψαχνω ενυδρειο περιπου 2 μετρα και αρχισαν να μου στελνουν τιμες και photo εκλαιγα απο τα γελια με αυτα που αντικρισα.
Σαπια επιπλα.τζαμια ολο γρατζουνιες,βασεις χωρις επενδυση,για καπακι ουτε λογος στη καλυτερη κανενα αφρολεξ,φωτιστικα ο θεος να τα κανει για να μη παθεις ηλεκτροπληξια,τρυπες με ταπες,χωρις κοντρες με 10αρια και και και
Για αυτο λεω οτι ενα ετοιμο εργοστασιακο ειναι πολυ πιο ομορφο απο τη πλειψηφια των DIY που εχω δει μεχρι τωρα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01769 seconds with 11 queries