Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #115  
Παλιά 05-10-16, 08:46
kostas.kal Ο χρήστης kostas.kal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-10-2015
Περιοχή: Ιλίσια Αττικής
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Γεια σας παιδιά,

έχουμε να τα πούμε καιρό αλλά σας κρυφο-παρακολουθώ τον λιγοστό ελεύθερο χρόνο που έχω.
Από την τελευταία φορά που τα είπαμε, προστέθηκε ο stc controller με τα 4 ανεμιστηράκια που πραγματικά απέδωσαν καλύτερα από ότι περίμενα. Να ευχαριστήσω και γω, από εδώ, τα παιδιά για τα κατατοπιστικότατα και απαραίτητα υπομνήματα! Μια πρόχειρη πανοραμική από την κατασκευή, βρίσκεται ΕΔΩ! Έφτιαξα μια diy περσίδα και πρόσθεσα αυτά πάνω από τα δυο νταμάρια για να έχω λίγο πιο "μυστηριώδη" φωτισμό.

Πάμε τώρα στο τι δεν έκανα! Δεν έκανα αυτό έπρεπε να είχα κάνει καιρό και δεν είναι άλλο από την απομάκρυνση των υπεράριθμων αρσενικών (). Έφτασε η ώρα...
Αυτή τη στιγμή, η ψαροσύνθεση (συνολικός μ.ο. μεγέθους 5-6 cm) είναι 5 Pseudotropheus elongatus "Mpanga", 5 Melanochromis maingano, 2 Labidochromis caeruleus, 2 Pseudotropheus acei "Luwala" και 1 Red Spotted Snails. Τα υπεράριθμα αρσενικά(νομίζω 2) Mpanga και κυρίως ο κυρίαρχος τρέλανε στο κυνήγι (και όχι μόνο) τα labido και τα acei. Τα maingano είναι πραγματικά αψεγάδιαστα και έχουν φτιάξει τον δικό τους " φανταστικό κόσμο". Εμφανίζεται και ο Λάμπρος με τα Protomelas (ζευγάρι) και μου βάζει άλλον έναν ευχάριστο προβληματισμό. Τα Protomelas είναι στο τελικό τους μέγεθος ενώ τα υπόλοιπα είναι μικρά. Αν δεν παίζει πρόβλημα, με ποια θα μπορούσαν να συμβιώσουν; Για ρίχτε προτάσεις...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01476 seconds with 11 queries