Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 17-01-06, 11:16
Το avatar του χρήστη ahar
ahar Ο χρήστης ahar δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-04-2003
Περιοχή: Αθήνα Ν.Σμυρνη
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από namesis
Διάβαζα στο Board γνώμες για το απιονισμένο νερό που έχουν τα super market και έβγαλα το συμπέρασμα ότι αν είναι καλής ποιότητας κάνη για το ενυδρείο.
Αυτό που θέλω είναι να μου προτείνεται ένα συγκεκριμένο και δοκιμασμένο.
Αυτο που δυστηχώς πολοι φιλοι παρεληψαν να πουν είναι οτι παρόμοια αποτελεσματα θα παρεις απο το νερο σου αν το περασεις απο ανταλάκτη ιόντων. Αυτο είνια η γνωστη στήλη που βλέπεις σε διαφορα νοσοκομεια και εργαστήρια. Επίσης πωλήται και στην αγορα....

Επισις αντιστοιχα αποτελεσματα πέρνεις εάν χρησιμοποιήσεις τύρφη μέσα στο ενυδρείο σου...

Αν το θες για θάλλασα και δη για ασπόνδυλα έγω θα αποφευγα το απιονισμενο απο το SM για τον απλο λόγο ότι στην διαδικασια απιονισμου χρησιμοποιουνται χαλκινοι ανταλλακτηρες με αποτελεσματα να έχει ίόντα χαλκου , κατι που εινια πολλλλυυυυυ μεγαλο προβλημα για την επιβίωση των ασπονδυλων...

Αυτό που δεν έχω καταλαβει όμως εγω ακομα είναι για που και τι είδος ψαριου θές το απιονισμενο νερο...
Δισκους;;
Θάλλασα;;;
Κιχλίδες Νάνους Δυτικής Αφρικης;;;

Μήπως κυρίοι (αυτο απευθύνετε προς όλους σας ) είναι καλύτερα να ρώταμε πριν και να απανταμε πανω στο θέμα ΚΑΙ ΟΧΙ να μας πιανει ο φανατισμος γιατην αγαπημένη μέθοδο μας και τρομαζουμε και τους νέους φιλους μας;
__________________
Το τσιράκι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01474 seconds with 10 queries