Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #260  
Παλιά 11-09-16, 11:38
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Χθες το απόγευμα που γύρισα σπίτι, βλέπω το veiltail να έχει στραβώσει και να γυρίζει γύρω από τον εαυτό του, τρελάθηκα, δεν μπορεί πάλι, τα είδα όλα.
Μετά από λίγο σταμάτησε, και το βραδάκι πάλι όλα φυσιολογικά.
Είπα να ετοιμάσω καραντίνα, αλλά από την άλλη αφού βλέπω πως είναι καλά δεν την έστησα. Θεώρησα πως η καραντίνα για τα χρυσόψαρα δεν είναι πάντα το καλύτερο, έχω παρατηρήσει πως μαραζώνουν όταν τα βάλεις μόνα τους.
Σήμερα το πρωί όλα φυσιολογικά, κολυμπάει κανονικότατα, τρώει, αλλά είναι υπό παρακολούθηση.
Τώρα για τον Πάγκαλο σκέφτομαι πολύ σοβαρά την ευθανασία, ήδη έχει δημιουργηθεί πληγή από τη μεριά που ξαπλώνει, που και να τη κάνω καλά , θα ξαναγίνει πάλι.
Μπορεί τα ψάρι να ζει και να τρώει, αλλά πολύ φοβάμαι πως ταλαιπωρείτε έτσι ξάπλα σχεδόν συνέχεια, και είναι και φυσικό να δημιουργηθούν πληγές.
Το μεθεπόμενο Σ/Κ που θα έχω επιστρέψει σκέφτομαι να φωνάξω τον φίλο μου τον οδοντογιατρό, να το θανατώσουμε με γαρυφαλέλαιο και να το ανοίξουμε, αυτός θα το ανοίξει γιατί και χέρι σταθερό έχει , και έχει όλα τα απαραίτητα εργαλεία, και θα βγάλω και φωτογραφίες.
Νομίζω πως ήρθε η ώρα
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01394 seconds with 11 queries