Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #76  
Παλιά 28-06-16, 23:17
Το avatar του χρήστη sailor247
sailor247 Ο χρήστης sailor247 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-03-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 460
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alan boy Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε πολυ ομορφο το ενυδρειο σου.Μπραβο.
ακριβως ιδιες διαστασεις σκεφτομαι για αναβαθμηση οταν βρω χώρο.απο εξοπλισμο εχουμε σχεδον τα ιδια πραγματα.εκτος του φωτισμου.

μου αρεσει η βαση σου, που εχει ενα χ πισω και μπροστα ειναι ελευθερος ο χωρος για "βουτιες" στο σαμπ.
μια ερωτηση στην υπερχειληση επανω τι εχεις βαλει για να μην κανει γκλου γκλου το νερο; λογικα ειναι DIY ; ετσι;
και τι σωληνα ειναι ; φ32 φ40 ή κατι αλλο;
Ευχαριστω πολυ!!!Σου ευχομαι συντομα να κανεις την αναβαθμιση που θελεις.Οντως βολευει αρκετα αυτο το σχεδιο της βασης.Τωρα για την υπερχειλιση εκανα μια μικρη παραλλαγη της υπερχειλισης τυπου stockman ετσι ωστε να ταιριαζει στο ενυδρειο μου και ευτυχως πετυχε με πολυ καλα αποτελεσματα.Μπορεις να βρεις αρκετα βιντεο στο youtube αν γραψεις diy stockman overflow και να παρεις ιδεες.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από voas Εμφάνιση μηνυμάτων
γιωργο πως πάει!
χάθηκες φιλε!
ελπίζω να είσαι καλά και μαζί με εσένα και το στολίδι σου!
κανενα νεο υπαρχει?
πως παει το εγχειρημα της υπερχ/σης?
Καλησπερα!!!Οντως δεν εχω αρκετο χρονο λογω δουλειας,οικογενειας κτλ και μετα βιας παλευω το ενυδρειο.Προστεθηκαν καποια φραγκακια τα οποια περιμενω να δω πως θα πανε καθως και μια μικρη trachyphyllia(Σας χρωσταω φωτο!!)αλλα δυστυχως ξαφνικα αρχισε να χαλαει σιγα-σιγα μεχρι που την εχασα τελειως η μεγαλη euphyllia glabrecence που ειχα μεγαλωσει(απο 2 κεφαλακια ειχε φθασει 10+).Συνεχιζω να παλευω με τα pellets τα νιτρικα και αυτην την στιγμη ειναι μεταξυ 5 και 10.Γενικα το παλευω οσο μπορω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sailor247 : 28-06-16 στις 23:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01396 seconds with 11 queries