Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #249  
Παλιά 09-06-16, 23:50
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Μια λύση ακόμα είναι το moneysafe (δεν ξέρω αν έχει ξανα αναφερθεί).

Σου βγάζει μια κάρτα mastercard (προπληρωμένη) με την οποία δεν έχεις θέμα με capital controls (μάλλον εδρεύει Κύπρο). Μπορεί να δηλωθεί και στο paypal η κάρτα αυτή.

Μπορεί κάποιος να την αποκτήσει από το site με κόστος 7.95 και άλλα 2.05 τα μεταφορικά (συνήθως σε 2 μέρες την έχεις) ή από κάποιο φυσικό κατάστημα (κολωνάκι έχει και γλυφάδα μέχρι στιγμής) με κόστος 7.95 και βγαίνει επιτόπου.

Μπορείς να τη γεμίσεις με moneysafe voucher από περίπτερα (έχουν χάρτη για το ποιά περίπτερα έχουν voucher τους), καθώς και σε κάποιο από τα καταστήματα τους. Με voucher σου κρατάει το 4% από το κατάστημα 2%. Κάθε μήνα (πέραν του πρώτου) σου κρατάνε 1.5 ευρώ για να μένει ενεργή η κάρτα (μιλάμε δηλαδή για ένα 20άρικο κοντά το χρόνο από το κάθε 1.5 ευρώ που σου παίρνει κάθε μήνα + την κάθε προμήθεια από γέμισμα που κάνεις).

2 φίλοι μου την πήραν ήδη (ο ένας online ο άλλος από κολωνάκι), την έβαλαν στο paypal και κάνουν κανονικά αγορές.

Link: https://www.moneysafecard.com/use/

-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια χτες παραγγελια και πληρωμη με paypal για ηλεκτρονικη συσκευη εκτελεστηκε κανονικα.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Tελικα και εγω σημερα ειχα προβλημα. Πηγα να παραγγειλω ενα σετ εξαρτηματα για αυτοματη αναπληρωση και δε με αφηνε να παρω με την καρτα aπο ebay.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε μπορω να καταλαβω πως πριν απο τρεις εβδομαδες με αφησε να παρω κινητο απο το minideal.net !
Κάνει κάτι κουλά.. και εμένα έχουν περάσει 2-3 αγορές με paypal που έχω δηλωμένη χρεωστική Πειραιώς Visa.

Πάω και εγώ για moneysafe τώρα.
__________________
Urban Mood: https://www.youtube.com/watch?v=pS0ClD5LJ7o

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 09-06-16 στις 23:50 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,13994 seconds with 11 queries