Θέμα: tropheus species
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 29-12-05, 23:53
Το avatar του χρήστη mikele
mikele Ο χρήστης mikele δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-12-2005
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 2.027
Προεπιλογή

μη μασας φιλε μου ολα τελικα ειναι μπλα μπλα απο οτι καταλαβα...μη τα φοβασαι ειναι παρα πολυ ευκολα ψαρια και ανθεκτικα..οσο για το φαι??? ταιζω τα παντα εναλλαξ και εχει μεγαλη επιτυχια...ταιζω καρδια με τα σχετικα απο τους δισκους, σπιρουλινα και αλγη πρασινη, σκουλικακια νωπα και τυποποιημενα καθως και tetra prima μπιλακια... τα ψαρακια τα σκιζουν ολα χωρις καμια διακριση και αναστολη..σε σωστες αναλογιες και εναλλαξ μερες και βδομαδα αναλογα τι ταιζω....εχω διαμορφωσει το βυθο με ασπρη ψιλη αμμο και χαλικακια στη αλλη πλευρα, στογγυλες πετρες ,πλακες χωρις γωνιες καθως και ξυλο μεσα... ναι ξυλο... ολα ειναι καλα και ψαχνω τωρα για καλα κομματια να μεγαλωσω την οικογενεια....και αν θελεις και μια εμπειρια φιλου οχι και τοσο μερακλη θα παθεις πλακα...εβαλε περσυ ενα κομματι στο ενυδρειο του μεσα σε τερατα(απο αποψη μεγεθους) κιχλιδες κλοουν λαμπεο συνοδοντη οσκαρ τι αλλο δε θυμαμαι...σε ενα ενυδρειο με αλλαγες καθε 4/5/6μηνο ουτε εγω ξερω, φωτισμο οτι να ειναι και ομως εζησε μεγαλωσε και ειναι τωρα καμια 7/8 εκατοστα και ολα τα αλλα ψαρια ζουνε κανονικα και βασιλευουν.....απιστευτο... αφου τον παρακαλαω να το περιποιηθουμε λιγο αλλα τιποτα αυτος...αα εχει και ενα τεξας καμια 400 γραμμαρια ψαρι....ολα αυτα σε 100 λιτρα....βγαλε ακρη..αα και ειναι δυσκολο να ξεχωρισεις το φυλο για αυτο οπου και να διαβασεις μιλανε για group 30 ατομων σε μεγαλο ενυδρειο...μη βασιζεσαι σε αυτο που ειπες για 5 ατομα με 1 αρσενικο...φιλικα..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01427 seconds with 10 queries