Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #122  
Παλιά 18-05-16, 16:54
Το avatar του χρήστη johnpecn`
johnpecn` Ο χρήστης johnpecn` δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2008
Περιοχή: Βυρωνας
Μηνύματα: 1.640
Προεπιλογή

Τώρα το καλοκαίρι δεν θα χρειαστεί ούτε η αντίσταση ούτε ο θερμαντήρας ένα κυκλοφορητακι 5-10 ευρώ θες, εγώ βάζω σε λεκάνη το πρωί 40 λίτρα με κυκλοφορητακι και prime επειδή το έχω ,αλλιώς δεν θα έβαζα ουτε αυτο,και μετά από κάνα τρίωρο βγάζω με λάστιχο το νερό από το ενυδρείο στις γλάστρες και βάζω το καινούριο με ένα λαστιχάκι αεραντλία σιγά σιγά χωρίς αντλίες κλπ βαζω την λεκανη πανω στο ενυδρειο η σε καποιο ραφι ποιο ψηλα ,πάρε κι ένα θερμόμετρο να τσεκάρεις την θερμοκρασία αυτό το κάνω 5-6 χρόνια και δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα ούτε κάποια απώλεια το χειμωνα φτιάχνω την θερμοκρασία με λίγο ζεστό νερό από τον βραστήρα. Το ξέρω ότι δεν είναι by the book αλλα ξαναλέω ότι δεν βλέπω ούτε στρες ούτε αλλα προβλήματα με χιλιάδες αλλαγές κατά αυτόν τον τρόπο. Τα danio όταν κάνεις αλλαγή με πιο δροσερό νερό ξεκινάνε τρελό ζευγάρωμα, τα δικά μου τουλάχιστον. Να διευκρινησω οτι μιλάω για ενυδρεία που δεν γίνεται επεξεργασία μαλακωμα νερού. Κλαδέματα έχω κάποια άλλα όχι ιδιαίτερα εύκολα φυτά, ραμσχορν σαλιγκάρια μπορείς να βάλεις και είμαι σίγουρος ότι αν βάλεις αγγελία κάποιος θα σου χαρίσει.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________
test
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01455 seconds with 10 queries