Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 16-05-16, 15:00
Το avatar του χρήστη Giorgos_89
Giorgos_89 Ο χρήστης Giorgos_89 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2015
Περιοχή: Kαβαλα
Μηνύματα: 97
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από odin79 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου Γιωργο.εντελως φιλικα στο λεω εχεις 88 μηνυματα στο φορουμ εχεις ανοιξει θεματα με ασθενειες παλι εχεις ανοιξει θεμα με την διατροφη χρυσοψαρων οποτε μου ειναι αδυνατον να πιστεψω οτι δεν εχεις διαβασει οτι τα χρυσοψαρα δεν ζουν σε 20 λιτρα.σε 20 λιτρα δεν ζει ψαρι..κανε αυτο που σου ειπε ο τσαλα αν και οτι και να κανεις σε 20 λιτρα θα το χασεις το ψαρακι
Φιλε odin79 ειμαι στο φορουμ κοντα 9 μηνες λογο του οτι αποφασισα να ασχολειθω με το τροπικο ενυδρειακο κοσμο λιγο πιο ζεστα και παραλληα θελησα να μαθω και για τ; χρυσοψαρα.Σαφως και οταν πηρα το χρυσοψαρο πριν τοσα χρονια δε γνωριζα οτι ζουνε σε 40αρι ενυδρειο τουλαχιστον και λογω της αδημονιας δε το εψαξα πολυ.Παρολαυτα στο ιδιο ενυδρειο βρισκεται ολο αυτο το καιρο και αυτη τη στιγμη το μηκος του ειναι γυρω 17 εκ. σιγουρα σημαδι νανισμου.Απο εκει και περα χωρις να ειμαι ειδημονας αν ηταν να χαθει λογο των λιτρων θα χανοταν πριν πολυ καιρο.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου μη περιμένεις να βρεις λύση με το χρυσόψαρο σε 20 λίτρα, ότι φαρμακευτική αγωγή και να κάνεις , θα πρέπει σε 12 ώρες να αλλάξεις νερό, και τότε χάνεται το φάρμακο, πήγαινε πάρε ενα πλαστικό δοχείο τουλάχιστον 60 λίτρων και βάλε το ψάρι εκεί, γιατί δεν βλέπω άλλη λύση
Αυτο που προσπαθω να μαθω ειναι ποια φαρμακευτικη αγωγη -αν χρειαζεται- να ακολουθησω βαση της ηλικιας και του ιστορικου.
__________________
[B]Το αγαπημένο μου χόμπυ είναι να πειράζω ανθρώπους που παίρνουν τον εαυτό τους και τις γνώσεις τους πολύ στα σοβαρά και δεν έχουν το θάρρος να λένε καμιά φορά «δεν ξέρω».
[/B]
Nassim Nicholas Taleb, 1960-, Αμερικανολιβανέζος οικονομολόγος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giorgos_89 : 16-05-16 στις 15:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01467 seconds with 10 queries