Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1354  
Παλιά 06-04-16, 15:05
Το avatar του χρήστη voas
voas Ο χρήστης voas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-04-2015
Μηνύματα: 4.877
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gregkn73 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καθαριζοντας λοιπον τοσο καλα τοτο σαμπ, περαν του ασθητικου αποτεσματος που και εμενα μου αρεσει ετσι οπως το βλεπω, νομιζω οτι δεν κανεις καλο , η "ζημια" που κατα τημ γνωμη μου κανεις , ειναι οτι στερεις , .εναν πολυτιμο χωρο να αναπτυχθει , σε ενα.ακομη μερος ρου ενυδρειοτ σου ,βιοποικιλοτητα του ριφ! Αμφιποδα ,κοπιποσα,σπογγοι , νιτροποιητικα βακτηρια κτλ. Ακομη και σε ενα σκοτεινο σαμπ χωρις ιχνος βραχου, μπορουν να αναπτυχθουν οι.οργανισμοι , που σου πρωανεφερα, οχι βεβαια σε.μεγαλους.πληθυμους, συν εισφεροντας στην σταθεροτητα του συστηματος σου! Τυχον υπολειματα τροφης που θα κατεβαινουν θα καταναλωνονται απι τα αμφιποδα, ενω ενα στρωμμα "σκονης" που τελικα θα μαζευτει, ειναι τελειως αδρανη, χωρις να επιβαρυνει , με θρεπτικα το ριφ σου, απλα θα προσφερει καταφυγιο για τους παραπανω οργανισμους!
καλησπέρα γρηγορη!καταρχήν σε ευχαριστώ που σου αρέσει το σαμπ μου!
οτι αναπτύσσεται στον πάτο του σαμπ αναπτύσσεται και στο ενυδρείο σε σημεία που δεν φτάνουν τα ψάρια αλλα και το φως.πιστευω οτι υπάρχουν πολλοί τρόποι να στήσεις ενα ρεεφ όπως και σε τι επίπεδο θέλεις να το έχεις αλλα και να το φτάσεις,εκ του αποτελεσματος κρινόμαστε και κρίνονται όλα την σήμερον ημέρα!ο χρόνος θα δειξει εαν αυτη η τακτική που ακολουθώ θα ειναι και βιώσιμη..........στο επανιδείν φιλε.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01561 seconds with 11 queries