Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 18-12-05, 12:38
epistimon Ο χρήστης epistimon δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-12-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή Απαντησεις!

Ο χρονοδιακοπτης ήδη ρυθμιστηκε. 11,5 ωρες ημερησιως. Το διοξειδιο δουλευει με αυτο τον τροπο. Δεν ειναι δικη μου επιλογη ή πατεντα. Ετσι ειναι το συστημα. Προσπαθω εδω και καιρο να φτιαξω ενα DIY αλλα ανεπιτυχως. Σημερα εκανα νεα προσπαθεια, να δουμε αν θα πετυχει. Ερωτηση: Ο φωτισμος δεν ειναι και αναλογα με το ποσα φυτα εχω φυτεμενα; Εχω συνολικα 13 φυτα (τα μισα περιπου ειναι ντοματιες και τα αλλα διαφορα φυτα χαμηλων απαιτησεων). Η αυξηση του φωτισμου δεν θα "ταισει" την πρασινιλα στο τζαμι; Παντως ρε παιδια, δυο μηνες τωρα δεν ειχα προβληματα. Παει μια δυο βδομαδες που αρχισε αυτο το κακο. Να κοψω το λιπασμα για μισο με ενα μηνα μηπως και ερθει λιγο στα ισα της η αλγη; Εβαλα και επιπλεον 2 Algea Eaters (συνολο 4 τωρα) απο προχτες για να πεσει λιγη δουλεια. Ειμαι διατεθιμενος να βαλω κανα δυο ακομα αν χρειαστει. Παντως ξαναρωταω: η ιδια η JBL στη συσκευασια του λιπασματος αναφερει 1-2 βδομαδες για χρηση του. Ειναι δυνατον να πεφτει τοσο εξω μια τοσο μεγαλη φιρμα στα ενυδρεια και να γραφει αλλαν νταλον στα προιοντα της; Ισως με τη δοση να υπερβαλλουν, αλλα και με τη χρηση;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01327 seconds with 11 queries