Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #142  
Παλιά 21-03-16, 16:34
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Παιδιά συμφωνώ και με τους δύο σας, ότι έχουν ταπεραμέντο, ωραία χρώματα, χαρακτήρα, αλλά.... είναι "δολοφόνοι".

Και φυσικά δεν μπορείς να είσαι συνέχεια από πάνω, καθώς επίσης το μόνο που δεν θέλεις σε ένα ενυδρείο τίγκα στην πέτρα να ψάχνεις να βρεις το θύμα

Για αυτό λέω, ότι χίλια καλά να έχουν, αλλά μακριά από εμένα. Ποτέ ξανα.
Μέχρι στιγμής από τα ψάρια που έχω μπορέσει να δώ έχω καταλήξει ότι:

Τα Saulosi και τα Labido είναι από το πιο κοινωνικά και τα πιο κινητικά μέσα στο ενυδρείο.

Τα Acei και τα Sprengerae κινούνται πιο πολύ στη μέση και στην επιφάνεια αλλά μεταξύ τους έχουν αρκετούς καβγάδες (όχι κάτι τραγικό) και επίσης είναι απίστευτοι κλέφτες (φαγητού, μωρών, κτλ...)

Για τα Demasoni τα έχω γράψει.

Τα Afra jalo, έχουν χαρακτήρα και τσαμπουκά. επίσης έχουν μια ιεραρχία (και ανάμεσα στα θηλυκά) και δεν σηκώνει από κανένα ψάρι να την παρακάμψει.

επίσης έχω παρατηρήσει ότι οι περισσότερες φασαρίες γίνονται με ψάρια της ίδιας ομάδας και όχι με 'αλλα είδη.

και τέλος αυτό που σίγουρα έχω παρατηρήσει είναι ότι είναι "ΟΛΑ" πανέμορφα.

Να με συγχωρούν τα παιδιά με ψάρια από άλλες Ηπείρους ή περιοχές.

ΥΓ,

Όσο για σπηλιές, πιο πολλές δεν γίνεται να είχα κάνει. όταν θα δείτε τις νεότερες φωτό θα καταλάβετε. Περιμένω να μεγαλώσουν και λίγο τα φυτά και δεν θα το γνωρίσετε.

Τώρα σκέφτομαι κατά πόσο θα χρειαστεί να βάλω κάποιον κυκλοφορητή μέσα στο ενυδρείο (έχω δει κάποιους με 2 εξόδους "wavemakers"), και σκέφτομαι να βάλω 1.
Ποια είναι η δική σας γνώμη. Πρόβλημα δεν έχω εντοπίσει κάπου, απλά το σκέφτομαι σαν πρόληψη. Τι λετε?

Επίσης τα σαλιγκάρια (apple) μου το έχουν κάνει λαμπίκο. Και τέλος ετοιμάζομαι να κάνω μια πατέντα καπάκι με ανεμιστηράκια για τις ζέστες που έρχονται (των φρονίμων τα παιδιά....).

Μάστρο δάσκαλε, θα σε χρειαστώ σε λίγο καιρό (θα πάω στον Σπακούρη για τα υλικά και αφού πάρω και τα ανεμιστηράκια θα έρθω για καφέ)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01941 seconds with 10 queries