Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #172  
Παλιά 19-03-16, 09:19
Το avatar του χρήστη voas
voas Ο χρήστης voas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-04-2015
Μηνύματα: 4.877
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tyrinthos Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι δεν ειναι αναποδα.ο πατος ειναι αυτος.οι γωνιες κι εμενα δεν μου αρεσουν και ισως δεν βαλω καθολου.θα δειξει.ισως βαλω καποια εξτρα ξυλα οριζοντια πανω και κατω να βιδωσουν στη γωνια με τα καθετα και τον πατο.σχεδιο δεν υπαρχει αρα οσο προχωραω βλεπω τι θελει και πρατω αναλογα.παντως τα κιλα δεν ειναι πολλα.εχω 12 καθετα δοκαρια και πιστευω οτι σηκωνουν ανετα το βαρος του ενυδρειου.αυτο που με νοιαζει ειναι οι οριζοντιες δυναμεις και οχι οι καθετες.γι αυτο θα σκεφτω πολυ σοβαρα το ποσα οριζοντια δεσιματα θα μπουν.
καλημέρα φιλε!καλυτερα για εμένα είναι να βάλεις και οριζόντια δοκάρια στην μεση του υψους των κάθετων από την μερια της πλατης του ενυδρείου και στις δυο μικρες πλευρές για να δέσουν τα καθετα δοκάρια μεταξύ τους και μετα να παρεις τα μετρα των πλευρών(της πλάτης και των πλαινών)και να βάλεις φυλο ξυλου και να το βίδωσες εξωτερικα πανω στις κοντρες,παρε μεγαλες ξυλόβιδες και βγαλε τις γωνιες και τις ευθειες που και δουλεια δεν θα κάνουν αλλα είναι και ασχημες αισθητικά και ένωνε ξυλο ξυλο μετα παρε ξυλοστοκο στόκαρε βίδες και τελος.
θα βαλεις σαμπ από κατω η θα είναι αποθηκετικος χωρος?
τα δοκαρια γιατι πατανε πανω στο ξυλο και δεν τα βιδωσες από το πλαι ετσι ώστε να μπορεις να βαλεις τις κοντρες εσωτερικα και να πιασουν σε πολλα σημεια?
ρεγουλαδορους δεν θα βαλεις?πως θα αλφαδιασεις 3μετρα στον χωρο?ολες η πλακες στα σπιτια δεν είναι αλφαδια........εμενα σε 1,50 μετρο και ηθελε αλφαδιασμα

τι ξυλο είναι ο πατος που εχεις βαλει και κάθονται τα δοκαρια?
τα δοκάρια τι υψος εχουν και τι ξυλο είναι? είναι πλανισμένα η απλάνιστα?
ο πατος θα ακουμπάει δάπεδο όπως είναι?
κανεις πολύ ομορφη δουλεια μπραβο καλη πορεία να εχεις και σιγα σιγα ......τα μεγαλα εργα θέλουν χρονο κοπο και χρημα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01601 seconds with 11 queries