Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 01-03-16, 09:28
GHOST_G7 Ο χρήστης GHOST_G7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-02-2016
Περιοχή: Καματερο
Μηνύματα: 87
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Γι αυτό είμαστε εμείς εδώ να βοηθήσουμε
Για ότι σε προβληματίζει ρωτάς, απαντάμε και προχωράς σιγά σιγά......
Επειδή είμαι στην κατασκευή του ενυδρείου και γενικά στον χώρο που θα έχω ότι χρειάζομαι όπως το σαμπ, ένα μικρό ενυδρείο για το αν θα αρρωστήσει κάποιο ψαράκι. Αλλά ο χώρος μου είναι περιορισμένος και από ότι έχω δει στα άρθρα όταν είναι μικρά τα ψαράκια θέλουν πιο λίγα λίτρα νερό για να μεγαλώσουν και ποιό μικρό ενυδρείο από το κανονικό που ζήσουν μετά, εγώ δεν μπορώ να έχω και δεύτερο ενυδρείο μέσα στο σπίτι μου . Θέλω να τα κάνω όλα όσο πιο καλά μπορώ αλλά είναι και το θέμα χώρου πέρα από την όρεξη που έχω για το χόμπυ.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε συ δεν το έγραψα ως μομφη. Όλοι έτσι ξεκινήσαμε . Το θέμα ειναι, τις βλακείες που κάναμε εμείς (και ήταν πολλές!!!) , να προσπαθήσουμε να τις γλυτώσουμε απο κάποιον νέο στο χόμπι

Κυρίως στο θέμα των επιλογών που θα κανει σε ζωντανά και στο θέμα των αγορών (δεν είναι η εποχή για περιττά έξοδα)
Διάλεξα τα ψάρια που ανήκουν στην κατηγορία Malawi γιατί από ότι κατάλαβα παίζει ρόλο το πως θα φτιάξεις ένα ενυδρείο εσωτερικά από τα ψάρια που θα φιλοξενήσει και επειδή ο τοίχος που θα το βάλω έχω κάνει επένδυση με πέτρα θα ήθελα το ενυδρείο μέσα να είναι και αυτό κυρίως με πέτρα, τα έδειξα και στην δικιά μου αυτά τα ψαράκια και αφού πήρα και το ok και από εκεί κατέληξα εκεί, τώρα θα δω αν θα το κάνω γιατί όπως είπα και στον κο Κλεοβουλο υπάρχουν και άλλοι παράμετροι που ίσως να μην μπορέσω να ακολουθήσω αυτή την κατηγορία, όπως η έλλειψη χώρου για κάποιο άλλο ενυδρείο μικρότερης διάστασης. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GHOST_G7 : 01-03-16 στις 09:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01769 seconds with 11 queries