Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #72  
Παλιά 13-02-16, 12:02
Το avatar του χρήστη johnpecn`
johnpecn` Ο χρήστης johnpecn` δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2008
Περιοχή: Βυρωνας
Μηνύματα: 1.640
Προεπιλογή

Έτσι για να υπάρχει σωστά αναρτημένο γιατί στο προηγούμενο μου ποστ μια που μπερδευτηκα και μετά στην διόρθωση μου έγραψα σκεφτόμενος το συγκεκριμένο ενυδρείο με τους συγκεκριμένους κατοίκους χωρίς να αναλυσω, και για την αποκατάσταση του οξυζενέ που είναι ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο
Το συγκεκριμένο θέμα με τους θανάτους από οξυζενέ το διάβασα και εγώ αν λέμε το ιδιο και απαντησα και εκεί ή θάνατοι κάθε άλλο παρά ανεξήγητη ήταν με 200ml στα 200λιτρα

Ή σωστή χρήση είναι αυτή που περιέγραψε ο G aqua με κλειστά φίλτρα και δεν ρίχνουμε επάνω στα ζωντανά απευθειας ,ή σωστή δοσολογία είναι 1ml στο γαλόνι δηλαδή 3ml στα 10λιτρα οξυζενέ καθαρό χωρίς αρώματα κλπ περιεκτικότητας 3% και είναι απόλυτα ασφαλές αν γίνει σωστά ,σκεφτομενοι κάθε φορά ανά περίσταση τα φυτά και τους κατοίκους και παίζοντας ελάχιστα με την δόση.
Ένας τρόπος είναι να ρίξουμε την πρώτη μέρα 30ml στα 100λιτρα(εγώ ρίχνω στοχευμενα και τα 30) και μετά για 4-5 μέρες μισή δόση στοχευμενα με σύριγγα στην άλγη με ΑΜΕΣΑ αποτελέσματα και ασφαλή μιας και το οξυζενέ είναι απλά υπεροξυγονομενο νερό
__________________
test
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01363 seconds with 11 queries