Θέμα: skimmerelss 850lt
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 06-02-16, 12:43
gregkn73 Ο χρήστης gregkn73 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2013
Περιοχή: komotini
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Σκωτωνω μερικές απταισιες με καλκ, με όχι ιδιαίτερη επιτυχία, όπου μπορώ και και σε σημεία που ενοχλούν Κοραλία. Το πρόβλημα παραμένει τεράστιο. Παραμένων με μηδενικά θρεπτικα αν και ταιζω πολύ παραπάνω, πρόσθετων πλέον τα ιχνοστοιχεία της faouna, και λίγο κάλιο, αλλά θέλω να κάνω τεστ που δεν βρισκω ,για καλιο,πριν αρχίσω να πρόσθετων κανονικά. Μέσα στις γιορτές επειδή είμαι μηδενισμενος από θρεπτικα και ατς και χαετο μεγάλωναν πολύ αργά , διάβασα ότι ίσως ο σίδηρος τα βοηθήσει, ήταν όλα κλειστά και εριξα από τον σίδηρο που παιρνεινη γυναίκα μου αλλά είναι ίδιος με diy συνταγή του randy! Μάλλον ξεχζασα όμως χημεία και εριξα πολύ παραπάνω, γιατί ατς και χαετο πήραν μπρος .....μαζί με τριχοειδή στο DT , όπου ταυτόχρονα έβγαλαν και κυανοβακτήρια. Όλα αυτά με μηδέν θρεπτικα! Ελπιζω να φταίει ο σίδηρος και όχι τίποτα άλλο, γιατί βρήκα επιτέλους ψαράκια που έψαχναν καιρό, συνεχιζω να ταιζω φουλ και πλέον βρήκα ζωντανό φυτοπλαγκτόν, προσπαθώ να σταθεροποίηση νπαραγωγη και να ρίχνω πολύ περισσότερο από ότι τώρα, παίζω με συνταγές από λιπάσματα γι αυτό. Και έχω βάλει εδώ και 15 μέρες ελαφρόπετρα σε diy reactor , για να ενίσχυση την αναερόβια απονιτροποιηση από βακτήρια. Ελπιζω σε 3 μήνες να συμβεί κάτι τέτοιο όντως και η θεωρία να γίνει πράξη!

Μάλλον έγραψαν πολλά Σάκη. Αλλά το ριφ μου αρέσει τρομερα γιατί τίποτα ακόμη δεν είναι στάνταρ και έχει πολλά πεδία προς εξερεύνηση. Τα ζωντανά, ψάρια ,lps,,NPS,sps, είναι όλα καλύτερα από ποτέ, ελπίζω να ξανά καθαρίσω από τριχοειδή και κυανό σε κάνα 3μηνο να το γουσταρω και πάλι!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01459 seconds with 10 queries