Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 19-01-16, 16:36
Mitsos Ο χρήστης Mitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2003
Περιοχή: Ampelokipoi
Μηνύματα: 427
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Mitsos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Mitsos
Προεπιλογή

Είναι το πλαίσιο για το έπιπλο που θα μπει στο εμπρός της βάσης
Θα έχει τρία πορτάκια

Η βάση έχει ένα σχεδιαστικό λάθος.
Ξέχασα να πώ στον σιδερά να μου φτιάξει αυτάκια για να βιδώσω εύκολα τα ξύλα.
Τώρα επειδή την έχω βάψει 6 χέρια και την έχω περάσει και βερνίκι δεν θέλω να τρυπήσω το σίδερο ούτε εχω όρεξη να την μεταφέρω στο σιδερά για να κολήσω αυτάκια να χαναβάφω κτλ...

Ο λόγος που πήγα σε τέτοια λύση είναι για να είναι ενιαίο όλο το πλαίσιο οπότε θα το κολήσω πάνω στην βάση και θα το βιδώσω στα ξύλα που θα πατάει το sump και το κυρίως ενυδρείο (αν το έκανα με λωρίδες ξύλου πιστεύω μετά απο λίγο καιρό δεν θα άντεχε και θα ξεκολούσαν αν δεν τα βίδωνα)

Τα ξύλα που χρησιμοποιώ ειναι μελαμίνη περασμένη με δύο χέρια αστάρι μετάλλου και εξωτερικά έχει χρώμα ενώ εσωτερικά βερνίκι νερού.

Επιπλέον σκέφτομαι τα ντουλάπια να μην είναι με πορτάκι αλλά να πιάνουν σε 4 σημεία με κλίπ και να βγαίνουν ολόκληρα για ευκολία οταν θέλω να κάνω καθαριότητα του sump κτλ...

Στο πίσω μερος (προς τον τόιχο) θα μπεί ξύλο 20cm στις δύο άκρες για να μην φαίνετε εντελώς ανοιχτό και το υπόλοιπο θα μείνει ανοιχτό για να μην έχω θέματα με υγρασίες κτλ (εκει θα ειναι και οι ανεμηστήρες για ψύξη)
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01403 seconds with 10 queries