Θέμα: skimmerelss 850lt
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #52  
Παλιά 22-12-15, 17:06
gregkn73 Ο χρήστης gregkn73 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2013
Περιοχή: komotini
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ με ενδιαφερουν οι πειραματισμοι σου!
Σάκη αν δεν βρω ηλεκτρονικό πεχάμετρο να μετρησω είναι θεωρητικο ότι και να σου πω για το pH, σε εμένα λόγια το ατς οξυγονωνει περισσότερο από όλα, με τον κατάκτηση,, πάντως pH 8 ή και λίγο κάτω δεν νομίζω να είναι κακό, ή ημερήσια διακύμανση είναι που δημιουργεί προβληματα , από όσα διαβάζω και αυτή στοχευω να περιορισω. Σκιμερ γράφω βστην αρχή γιατί είμαι κατά να μην τα ξαναγραφω.

Για τις απταισιες ο απόλυτος θηρεευτης είναι τα μπεργκια γιατί τρώνε μόνο αυτές! Γι αυτό τα δοκίμασαν. Πεταλούδα είναι λαχείο!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από golf4470 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα σου πω έναν τροπο πως ξεμπέρδεψα με τις απτεσιες μια για πάντα. Είχα τόσες πολλές που δεν έχω ξαναδεί άλλο ενυδρείο με τόσες. Καταρχήν τις καταπολέμησα με ένα κοπάδι peppermint (. Έφτιαξα ένα ζωμό από ξύδι κ λεμόνι κ κάθε φορά πριν τις χτυπήσω το ζεσταινα. Με μια σύριγγα από salifert test χτύπαγα 5-10 απτεσιες καθημερινά. Αμέσως μετά οι peppermint έτρεχαν κ τις αποτελειωναν.
Δημήτρη αννθυμααι καλά , το είχες κάνει όλο αυτό εκτώς ενυδρείου, που δεν ταιζες. Είμαι σχεδόν έτοιμος να δοκίμασω σύριγγα με καλκ, μου ειπανε ότι με ξυδι θα έχω προβλήματα. Ακόμη και να τα καταφέρω με σύριγγα , , δεν έχω πρόσβαση σε όλες, και δεν νομίζω να τις χτυπήσουν μετά οι πεπερμιντ. Διάβασα ένα άρθρο για τις τελευταίες, ότι είναι αποτελεσματικές >70% νυστικές και <30% χορτατες!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01364 seconds with 11 queries