Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #897  
Παλιά 18-12-15, 09:56
Το avatar του χρήστη leonardos
leonardos Ο χρήστης leonardos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-10-2015
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Αρχικα προσεχε με το ταισμα!! σιγα σιγα και οχι ολα κατευθιαν.
Εγω θα πρωτηνα για αρχη να μην ταισεις κοραλια, μονο ψαρια (ποσα εχεις? μονο το ταγκ?) γιατι μπορει ολο αυτο το φορτιο της τροφης να μην το αντεξει το ενυδρειο. Πιστευω οτι τα ψαρια με τις φυσικες λειτουργιες τους θα βοηθισουν στην σταθεροποιηση της βιολογιας σου και του πλιθισμου των απονιτροποιοιτικων βακτιριδιων. Απο την στιγμη που θα γινει αυτο (καμια βδομαδα νομιζω ειναι αρκετη) μπορεις να αλλαξεις κατι... να βαλεις ενα ψαρι ακομα ή να ταισεις λιγο λιγο τα κοραλια, αλλα και παλι σιγα σιγα. Αλλα και στα-ο ψαρια που εχεις τωρα και σε αυτα σιγα σιγα το ταισμα οχι πολυ ποσοτιτα στην αρχη, μερα με την μερα μπορεις να αυξισεις λιγο και να καταλιξεις σε 2-3 μερες να δινεις οση τροφη χρειαζετε!! Οσο ποιο καλη τροφη παρεις τοσο λιγοτερα φοσφορικα θα αποβαλει στο ενυδρειο και τοσο λιγοτερος θα ειναι ο κυνδινος να αναπτιχθει αλγη
Αυτα ειναι παντα πρωσοπικη μου αποψη και καλο θα ηταν να απαντισει και κανενας ποιο παλιος, απλα σου λεω τι κανω εγω

Υ.Σ. εγω ταιζω ψαροτροφη
Υ.Σ. 2 παρε και κανενα σαλιγκαρι (θα προτηνα τροχους το βλεπω ποιο δραστιριο απο τα τεκτους στο δικο μου ενυδρειο)


Αντε ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries